Sennheiser zahájil prodej špičkových mikrofonů pro nezávislé tvůrce

Nové mikrofony Sennheiser XS Lav a MKE 400 zpřístupňují profesionální záznamovou techniku vlogerům, youtuberům i novinářům

Praha, 7. května 2021 – Společnost Sennheiser zahájila prodej nových kondenzátorových mikrofonů Sennheiser XS Lav a MKE 400.  Ty ocení nejen profesionálové, ale také začínající tvůrci audiovizuálního obsahu. Klopový mikrofon XS Lav představuje díky USB-C ideální řešení pro autory podcastů a vlogery, kteří svou tvorbu snímají s pomocí chytrého mobilního telefonu či PC. Zároveň se však může hodit i pro zvýšení zvukové kvality stále častějších videokonferencí. 

Puškový mikrofon MKE 400 potěší svou všestranností a bohatými možnostmi nastavení. Navzdory hmotnosti pouhých 93 g v sobě ukrývá odpruženou mikrofonní kapsli, elektroniku pro nastavení citlivosti pro různé vzdálenosti záznamu i low-pass filtr. S jeho pomocí lze snadno potlačit ruchy vznikající ve větrném počasí nebo například hluk motorů v dopravních prostředcích. 

Kromě základního balení, ve kterém naleznou zákazníci mikrofon MKE 400, transportní obal, kožešinovou větrnou ochranu a dva propojovací jack kabely, z nichž jeden nabízí balancovaný výstup, připravil výrobce i set pro vlogery. Ten navíc obsahuje kvalitní stativ uznávaného výrobce Manfrotto, doplněný o klip pro mobilní telefon se sáňkami pro spolehlivé uchycení mikrofonu.

Cena a dostupnost

Mikrofony Sennheiser XS Lav a MKE 400 jsou dostupné na stránkách  www.pantershop.cz, e-shopu společnosti Panter s.r.o., výhradního zastoupení Sennheiser pro ČR a Slovensko a u vybraných partnerů.

Model XS Lav získají začínající autoři za 1570 Kč, puškový MKE 400 za 5 280 Kč a kompletní set pro vlogery za 6 060 Kč.  

Praktický a nekompromisní klopák XS Lav

Nový klopový mikrofon Sennheiser XS Lav je optimalizovaný pro záznam hlasu v profesionální kvalitě. Zajistí tak perfektní srozumitelnost a posune každý podcast i vlog na novou úroveň. Miniaturní rozměry a praktický sáček pro přenášení ho navíc předurčují pro komfortní využití v terénu. Digitální připojení prostřednictvím USB-C zajistí napájení mikrofonu i plnou kompatibilitu se smartphony a moderními notebooky. Mikrofon stačí připojit pomocí 2 m dlouhého kabelu, který se snadno schová pod oblečení a vše je připraveno k okamžitému záznamu. Smartphony i počítače totiž automaticky rozpoznají nové vstupní zařízení a tvůrce se tak může nadále využívat veškeré oblíbené aplikace.

Všestranný MKE 400 pro reportáže i vlogování

Promyšlený puškový mikrofon MKE 400 skvěle poslouží pro záznam rozhovorů, reportáží i vlogů. Jeho směrová charakteristika a elektronický low-cut filtr zajistí eliminaci okolních ruchů a každé slovo tak zazní s perfektní srozumitelností. Díky integrovanému jack konektoru pro odposlech navíc mikrofon umožní okamžitou kontrolu zaznamenávaného zvuku. Vhodnou citlivost, kterou je možné nastavit ve třech krocích, tak snadno zvolí i začínající autoři. Pokročilí tvůrci ocení vlastní napájení pomocí AAA baterií a připojení pomocí jack konektoru, který snadno využijí nejen se smartphonem, ale i s DSLR fotoaparáty a kamerami. 

O společnosti Sennheiser

Sennheiser staví na více než 75 letech zkušeností, které se v rodinné společnosti předávají již od roku 1945. Řadí se mezi přední výrobce sluchátek, mikrofonů i bezdrátových přenosových systémů. Nyní společnost působí ve více než 50 zemích světa a provozuje vlastní výrobní závody v Německu, Irsku a USA. Od roku 2013 společnost řídí Daniel Sennheiser a Dr. Andreas Senheiser, kteří jsou již třetí generací rodiny zapálené pro dokonalý zvuk.