Gebrüder Weiss se opět účastnil celosvětového běhu Wings for Life

Praha, 11. května 2021 – Gebrüder Weiss se stejně jako v minulých letech zapojil do celosvětového charitativního běhu Wings for Life, jehož sloganem je „Running for those who can’t“ („Běžím za ty, kteří nemohou“). Cílem aktivity je shromáždit co nejvyšší finanční obnos, který bude věnován na výzkum léčby pacientů s poraněním míchy. „Těší mne, že české zastoupení v týmu Gebrüder Weiss bylo nejpočetnější, spolu s námi se zúčastnili také kolegové z poboček v různých zemích a kontinentech,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

S ohledem na přetrvávající protiepidemická opatření se každý z účastníků zapojil do akce individuálně s aplikací ve svém telefonu. „Startovní čas Wings for Life je shodný pro všechny geografické oblasti. Všichni jsme tedy běželi „na dálku“, ale přesto společně jako jeden tým,“ uvedl Jan Kodada.

Wings for Life World Run přilákal letos celkem 184 236 běžců ze 151 zemí, kteří uběhli celkem 1 656 840 km. V „oranžových“ barvách společnosti Gebrüder Weiss se do letošního ročníku zapojilo celkem 68 zaměstnanců z poboček v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Chorvatsku, Švýcarsku nebo Singapuru. Celý výtěžek z akce, 4 100 000 eur, bude věnován na výzkum, který pomáhá s léčbou pacientům s poraněním míchy.

„Jsme rádi, že jsme se mohli i letos opět zapojit a pomoci. Těší nás také, že lidé ani v současné době nezapomínají na ty, pro které je poslední rok patrně ještě větší zátěží než pro ostatní,“ říká Jan Kodada.

Účast na Wings for Life není jedinou aktivitou, kterou Gebrüder Weiss podporuje osoby se zdravotním omezením. „Dlouhodobě spolupracujeme například s Českou asociací paraplegiků sdružující pacienty právě s poraněním míchy. Rádi pomáháme v pohybu těm, pro které není samozřejmostí,“ dodává Jan Kodada.

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.