ČMIS prodal díky pandemii o 50 % více licencí Microsoft Office 365. Nově je nabízí nejlevněji na trhu – bez marže

Praha 12. května – S pandemií koronaviru zaznamenávají digitální firmy masivní nárůst uživatelů i zvýšené požadavky na kvalitní nástroje pro spolupráci týmů na home office. Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, nově nabízí firmám jakožto Microsoft Direct Partner sadu nástrojů Office 365 nejlevněji na trhu – tedy bez marže. Počet poskytovaných licencí od počátku pandemie vyrostl za rok o více než 50 %, v dubnu 2021 dosáhl téměř 11 tisíc uživatelů. ČMIS tak reaguje na stále rostoucí trend digitalizace, díky kterému se neustále zvyšují požadavky na týmovou spolupráci. Do ČMIS zároveň přichází David Hlaváček z Alzy. Expert na MS SQL server proškolil přes 4 000 lidí a pomůže jednotlivcům i firmám. 

„Řada klientů bojuje s přechodem na home office a patřičnou podporou zaměstnanců. Rozhodli jsme se proto nejen jim, ale i dalším firmám a školám pomoci právě přeprodejem licencí Office 365, aniž na tom vyděláváme. Náročnějším uživatelům i firmám rovněž dokážeme zajistit prémiovou podporu s přímým přístupem k inženýrům Microsoftu, kdykoliv je to potřeba. Pro spuštění aplikací Windows na jiných systémech pak máme vlastní streamingový produkt AppOnFly, který je rovněž volně dostupný,“ doplňuje Václav Svátek.

Během lockdownu většina firem zavírá kanceláře a nechává své lidi pracovat z domova. Firmy se tak nehledě na svou velikost mohou dostat do situace, kdy musí zajistit dostupnost základních nástrojů pro své zaměstnance. Mezi ty patří i Office 365, které využívají v České republice miliony uživatelů. Potíže s kompatibilitou řeší také školy pro zajištění domácí výuky – někteří studenti například využívají systém iOS. Těm ČMIS nabízí zdarma svůj produkt AppOnFly, který tuto překážku pomáhá překonat. 

Z nuly na 80 % – tak vzrostl počet uživatelů Microsoft Teams díky covidu 

Obrovský zájem o nástroj Microsoft Teams zaznamenal ČMIS u svých uživatelů krátce po nástupu pandemie covidu-19. Jejich počet vzrostl prakticky z nuly na 80 % z celkového počtu předplatitelů. Nástroj pro videohovory a online týmovou spolupráci získal na popularitě nejen ve firmách, ale rovněž i ve školách díky online výuce. Ty ČMIS podporuje rovněž nabídkou již vyřazených serverů. „Vedle zmiňovaných licencí podporujeme školy i malé firmy, které by si jinak nákup drahých serverů nemohly dovolit. Nabízíme jim hardware na špičkové úrovni, který vyřazujeme preventivně v rámci našeho inovačního cyklu. Mohou tak ještě nějaký čas dobře posloužit,“ dodává Václav Svátek. 

Do ČMIS přechází David Hlaváček z Alzy, firmám i jednotlivcům pomůže nejen s SQL

Více než 15 let zkušeností a 4 000 proškolených lidí má na kontě David Hlaváček (39), který po odchodu z Alzy nastoupí coby expert na Microsoft SQL server do ČMIS. Své unikátní know-how, které získal během více než čtyřletého působení u největšího prodejce elektroniky v České republice, chce nyní předávat IT administrátorům a programátorům z českých firem. Jako databázový specialista v Alze zodpovídal za celkový rozvoj a provoz jedněch z největších databázových systémů v ČR, přes něž projdou denně objednávky o objemu až 250 milionů korun. Ve ČMIS naváže na svou devítiletou lektorskou praxi v Gopas, zabývat se tedy bude především vzděláváním a pořádáním kurzů pro jednotlivce i firmy, kterým pomůže zároveň zefektivnit výkon jejich IT. 

„Microsoft SQL server je extrémně spolehlivý systém, prověřený tou nejvyšší každodenní zátěží. Tento přístup zaměřený na maximální funkčnost a výkon je blízký i ČMIS, který se drží na naprosté špičce, co se týče používaných technologií. Právě perfektně vyladěný systém, který šlape jako hodinky, a také snaha předávat své znalosti dál jsou důvody, proč jsme si nakonec plácli. Chci se proto nyní zaměřit především na všechny administrátory a vývojáře z firem, které jsou na perfektní infrastruktuře byznysově závislé. Ať už jsou to lidé z bank a korporací, nebo z předních IT a e-commerce firem. Pod rukama mi ale prošli také mladí vývojáři, kteří se chtějí stát špičkou ve svém oboru. Zároveň mohu své zkušenosti nabídnout skrze ČMIS i firmám, které mají zájem na zefektivnění výkonu svého IT,“ říká David Hlaváček.

Více o ČMIS

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, dokáže svým zákazníkům zajistit, že jejich e-shopy nespadnou a fungují hladce i během špičky, a nepřijdou tak o své tržby kvůli výpadkům. Mezi hlavní služby patří hosting aplikačního prostředí pro účetní a obchodní systémy, dále hosting databází, úložišť a privátní cloud pro velké e-commerce hráče, jako jsou Rohlík.cz či Shoptet. V neposlední řadě poskytuje jako Microsoft Direct Partner klientům nejlevnější licence pro aplikace Microsoftu.