Platforma Nebula + brány USG FLEX = neodolatelná nabídka

12. květen 2021, Praha – Vedle kompatibility s cloudovou platformou Nebula a spolupráce s bezdrátovými přístupovými body Zyxel nabízejí bezpečnostní brány USG FLEX také nové funkce pro detekci a řešení hrozeb, ochranu dle principu nulové důvěry a službu SecuReporter. Více o novém řešení pro ještě lepší zabezpečení sítí sdělí Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ze společnosti Zyxel.

Nebula je nově kompatibilní také s bezpečnostními bránami řady USG FLEX. To je skvělá zpráva, protože nyní nejenže můžete tato zařízení monitorovat a spravovat na dálku, ale také máte k dispozici nové funkce, díky nimž naše bezpečnostní a bezdrátové produkty fungují v tandemu, čímž zákazníkům poskytují lepší ochranu.

A protože pomocí platformy Nebula lze nově spravovat bezdrátové i bezpečnostní produkty, dokážeme sladit data ze všech zařízení a zajistit vzájemnou spolupráci těchto produktů. Tyto funkce nám díky své spolupráci umožňují rychleji identifikovat a izolovat potenciální hrozby v síti. 

Pokud se například k WiFi chce připojit notebook, který nesplňuje příslušné bezpečnostní požadavky, přístup mu bude až do vyřešení problému zamítnut. Vedle toho jsme také vylepšili funkce pro monitoring uživatelské aktivity na síti a pro odhalování podezřelého nebo nestandardního chování uživatelů. 

Lepší schopnosti a kontrola 

Vedle funkce pro řízení přístupu do sítě je řada USG FLEX navíc posílena o dvoufaktorovou autentizaci, která podstatně usnadňuje ověření identity uživatelů při jejich přihlašování do sítě. Tato dodatečná kontrola standardně funguje tak, že při procesu přihlašování do sítě musí uživatel zadat také kód zaslaný aplikací Google Authenticator. 

Dvoufaktorovou autentizaci lze používat bez ohledu na to, jestli se uživatel připojuje přes zabezpečený point-to-point tunel nebo VPN. Jen na okraj podotýkáme, že obě z uvedených možností jsou k dispozici hned na několika bezpečnostních branách značky Zyxel. Dvoufaktorová autentizace slouží jako dodatečná a vysoce efektivní bezpečnostní vrstva, která síť důsledně chrání proti tomu, aby se do ní automaticky připojovali nezvaní hosté, např. lidé, kterým se podaří získat přístup k notebooku oprávněného uživatele.

Nulová důvěra 

Stále důležitější roli v rámci řízení přístupu do sítě hraje princip nulové důvěry. Důvodem jsou nejen důmyslnější hrozby, ale také rostoucí počty uživatelů, kteří se do sítě připojují z domova. Vzhledem k rozmachu home office je důležité mít lepší přehled o uživatelích a jejich aktivitách na síti a nesoustředit se pouze na jednotlivá zařízení a připojení. Když zaměstnanec pracuje mimo svou kancelář, nemůžete si být absolutně jisti tím, kdo právě sedí u jeho zařízení.

Dalším podstatným vylepšením je integrace služby SecuReporter do platformy Nebula, což znamená, že nově máte prostřednictvím této platformy k dispozici podrobné reporty o hrozbách. Ačkoli i v tomto případě platí rčení „žádné zprávy, dobré zprávy“, někteří zákazníci si možná budou klást otázku, za co tedy platí, když nedostanou žádné zprávy? Odpovědí je služba SecuReporter pro snadné zobrazení, analýzu a reporting aktivit a detekovaných a eliminovaných hrozeb. SecuReporter je velmi praktický nástroj, který ocení správci sítí i poskytovatelé řízených služeb.

Stačí se přihlásit

Tyto dodatečné funkce, které jsou možné díky kompatibilitě platformy Nebula s řadou USG FLEX, dokonale ilustrují to, jak zásadně se rozšířily schopnosti této platformy od jejího uvedení na trh. Tato funkcionalita je navíc kompletně k dispozici na jednom místě, přičemž vše, co musí uživatel udělat, je přihlásit se. 

Díky novým funkcím pro detekci a řešení hrozeb, ochraně dle principu nulové důvěry, službě SecuReporter a dokonalejšímu zabezpečení představuje kombinace bran USG FLEX, bezdrátových přístupových bodů Zyxel a platformy Nebula nabídku, která určitě stojí za pozornost.

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení. O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

– působnost ve 150 zemích celého světa,

–   milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

–   100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.