Známe finalisty letošního ročníku soutěže LEMUR

Praha, 13. května – Šestnáctý ročník oborové soutěže LEMUR, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), zná své finalisty. Na shortlist se v 31 kategoriích probojovalo 133 prací a 11 tiskových mluvčích. Na slavnostní vyhlášení výsledků, které bude i letos probíhat online, se mohou zájemci těšit 17. června 2021.

Osm komisí složených z více jak padesátky odborníků na public relations a komunikaci posuzovalo a ohodnotilo rekordních 385 přihlášek. Z prvního kola hodnocení se do finále probojovalo 133 prací, z nichž nejvyšší počet nominací získala agentura Ogilvy (14) následovaná agenturami AMI Communications (11), PR.Konektor (9), AC&C PR (7) a Svengali Communications (7). Shortlisty s nominacemi finalistů naleznete zde. Součástí soutěže je i kategorie Tiskový mluvčí roku a v ní se mezi finalisty probojovalo 11 profesionálů ze soukromého sektoru a státní správy.

Hodnocení projektů probíhalo i v letošním ročníku v důsledku vládních restrikcí online. „Po loňské zkušenosti jsme systém on-line hodnocení dále vyladili a uvažujeme o tom, že jej v této podobě ponecháme i do budoucna. Kvalita hodnocení nijak neutrpěla a organizátoři i porotci šetří oproti fyzickému setkávání spoustu času “ říká člen výkonné rady APRA Václav Pavelka zodpovědný za soutěž LEMUR. 

Zmiňovaná opatření se však nepříznivě dotknou také slavnostního vyhlášení. „Jediné, na co se můžeme u vládních restrikcí spolehnout, je jejich nepředvídatelnost a neustálé změny. Držet se původního plánu na klasický ceremoniál, kterého se v roce před pandemií účastnilo téměř 500 lidí, by znamenalo být rukojmími současné nejistoty a riskovat vysoké finanční ztráty. Proto i v případě slavnostního vyhlášení ještě letos zůstaneme u online přenosu” doplňuje Václav Pavelka. V každé kategorii budou z pětice nominovaných finalistů vyhlášeni tři medailisté, u bude uděleno ocenění Absolutnímu vítězi, cenu za přínos oboru public relations a také budou vyhlášeni dva nejlepší tiskoví mluvčí.  Večerem bude provázet moderátor Petr Suchoň.

“Na setkání naší profesní komunity jsme však nerezignovali a v srpnu plánujeme Lemur Afterparty. Neformální akci zorganizujeme operativně podle aktuálních podmínek a věřím, že se po téměř dvouletém půstu setká s vřelou odezvou,” uzavírá Václav Pavelka.     

LEMUR – Česká cena za Public Relations

Profesní soutěž je pravidelně vyhlašována od roku 2006 a je otevřena všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations (PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům). Oceňovány jsou PR projekty realizované v období roku 2020 až do března 2021, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, jsou koncepční, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele. Další informace jsou dostupné i na FB profilu, Instagramu a Twitteru soutěže.

www.apra.cz  www.cenalemur.cz

O Asociaci public relations (APRA)

APRA (Asociace public relations) je dobrovolné sdružení PR agentur a odborníků v komunikaci působících na území České republiky. Vznikla jako odborné sdružení, jehož prvořadým posláním je prezentovat obor PR zejména odborné a klientské veřejnosti, všestranně kultivovat činnost agentur, prosazovat takzvanou nejlepší praxi, vytvářet prostor k široké profesní diskuzi a budovat dobré jméno oboru. APRA zároveň garantuje kvalitu nabízených služeb členských agentur prostřednictvím certifikace. Asociace dbá na dodržování etických pravidel dle Stockholmské charty a aktuálně sdružuje 1 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu a necelou desítku komunikačních a marketingových oddělení společností.

Označeno tagem