Vinograf podpoří investice od dvojice stálých hostů. Plánují otevření nových poboček

Pražský vinný bar Vinograf přijal nabízenou pomocnou ruku od dvojice investorů. Odkoupením podílu se stali třetinovými spolumajiteli a pro období po uvolnění protiepidemiologických opatření se teď Vinograf připravuje  na otevření nových poboček.

Podle zakladatele a nyní třetinového majitele Vinografu Jana Horešovského přináší vstup nových investorů vysokou úroveň stability a výrazně lepší manévrovací prostor do budoucna: „V průběhu uzavření provozu jsme několikrát neměli z čeho platit mzdy ani jiné náklady. Na pomoc státu se nedá spolehnout a už je nám dlouho jasné, že kompenzace na přežití restaurace našeho typu nestačí. Prodej části podílu nám umožňuje rychlý restart, udržet kvalitu služeb v naší zážitkové restauraci na Senovážném náměstí a z krize vykročit silní,” říká Horešovský, který už jednu pobočku Vinografu v podobě vyhlášeného vinného sklípku na Malé Straně musel před konce minulého roku zavřít.

Vedle restaurace na Senovážném náměstí půjde finanční injekce především na realizaci expanzních záměrů a také na posílení online prodeje. „S investory jsme se po zkušenosti s pandemií shodli, že jednou z našich priorit je vylepšit a zdokonalit náš e-shop a komunikaci se zákazníky. Jestli nás něco během lockdownu podrželo, tak to právě byli zákazníci, kteří od nás nakupovali víno on-line,” vysvětluje Horešovský. „Vedle toho bychom chtěli po rozvolnění protiepidemiologických opatření otevírat Vinografy na nových místech,” avizuje.

V plánu je otevření zhruba pěti nových kamenných provozoven s tím, že jedna z nich bude v kolébce tuzemského vinařství, v moravském Mikulově. „Byť je doba napjatá a je stále ve hvězdách, kdy a za jakých podmínek se budou restaurace moci provozovat, díky větší síle s novými společníky doufáme, že budoucnost zvládneme dobře. Ostatně cítíme, že právě teď je na správně cílené investice nejlepší doba,” dodává Horešovský.

Vinograf tak nyní ze třetiny vlastní Jan Horešovský, z druhé třetiny dosavadní dlouholetý spolumajitel Libor Winkler a nově dvojice investorů, jejichž jména nechce Horešovský prozradit. „Zatím prozradím pouze to, že jde o dva milé pány, kteří do Vinografu na Senovážném chodili od jeho samého počátku a mají k němu vřelý vztah. Na Vinografu oceňují jeho koncept a dlouhodobý důraz na kvalitu personálu a gastronomické služby. Oslovili nás poté, co se z médií dozvěděli, v jak obtížné situaci jsme.” uzavírá Horešovský.

O Vinografu

Vinograf je vinný bar v centru Prahy na Senovážném náměstí nabízející jak vína z celého světa, tak skvělou „wine-friendly“ kuchyni šéfkuchaře Dušana Mackoviče. Nabízí velkou  spoustu vín na skleničku, ještě více po lahvích, skvělý výběr sýrů a uzenin, přátelskou atmosféru a erudovaný personál v čele s šéfsommelierkou Klárou Kollárovou