Přibývá útoků na české organizace, Check Point Software Technologies proto v rámci ochrany SMB segmentu navázal spolupráci s distributorem Alternetivo

PRAHA – 24. května 2021 – Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, oznámil novou spolupráci se společností Alternetivo, která působí na českém a slovenském trhu již od roku 1996 jako specializovaný distributor v oblasti síťových technologií a telekomunikací.

„Od spolupráce s distributorem Alternetivo si slibujeme navázání a výrazné posílení vztahu s celou řadou nových partnerů, kteří mají zkušenosti, historii a kompetenci v SMB segmentu. Jde o oblast, kde vidíme dramatický nárůst zájmu ze strany zákazníků. Zabezpečení koncových stanic, notebooků, mobilů, ale i poboček a jednotlivých kanceláří je a bude v době po pandemii, kdy se očekává přesun do hybridního modelu přístupu k práci, zásadní pro zachování business continuity firem prakticky všech velikostí. Zároveň bychom rádi dopřáli i menším společnostem stejnou úroveň bezpečnosti, kterou používají ty největší firmy na světě,“ říká Miloslav Lujka, Channel Team Leader, Check Point Software Technologies.

Chránit se před kybernetickými hrozbami musí všechny organizace od těch nejmenších až po velké nadnárodní koncerny. Hackeři se totiž snaží zneužívat témata spojená nejen s koronavirovou pandemií a nárůstem práce z domova. Z dat společnosti Check Point Software Technologies vyplývá, že kybernetických hrozeb neustále přibývá. V listopadu 2020 se pohyboval průměrný týdenní počet útoků na jednu českou organizaci lehce nad hranicí 500 útoků, aktuálně překračuje hranici 800 útoků. Květen navíc přinesl výrazný nárůst ransomwarových útoků a útoků bankovních trojanů. 

„Spolupráce s firmou Check Point Software Technologies je součástí strategického posílení bezpečnostních řešení Alternetiva. Check Point, jako lídr v oblasti enterprise security, je ideálním doplněním naší nabídky v segmentu síťové infrastruktury od společností Extreme Networks, Ruckus Networks a Cambium Networks. Díky pokročilé integraci budou moci partneři Alternetiva nabízet svým zákazníkům, SMB podnikům, komplexní řešení složené z toho nejlepšího, co je na trhu k dispozici, navíc bez nutnosti být závislý na jediném výrobci,“ říká Ondřej Valenta, ředitel produktového managementu ve společnosti Alternetivo.

Alternetivo má s distribucí řešení pro síťovou bezpečnost více než desetiletou zkušenost. Za tu dobu získalo potřebné know-how a vybudovalo tým s vysokou odborností, což jsou velmi důležité ingredience pro získání důvěry menších a středních partnerských firem. Ty se mohou v kterékoli části projektu na Alternetivo obrátit a získat potřebnou podporu ke zdárnému nasazení i provozu. Tento způsob spolupráce jim dovoluje efektivně konkurovat i větším nebo specializovaným firmám v oboru.

„Alternetivo vnímáme jako silného a ostříleného hráče v SMB segmentu, kde jsme doposud nebyli příliš aktivní. S rozšiřující se nabídkou produktů a služeb pro tento segment, zejména pak řady Harmony, jsme hledali partnera, který má zkušenosti s enterprise technologiemi, ale současně je schopen oslovit pro nás nový a zároveň dynamicky rostoucí trh. Velice se těšíme na vzájemnou spolupráci i na to, že v našich řadách přivítáme nové partnery a zákazníky, ke kterým se, prostřednictvím Alternetiva, dostaneme výrazně blíže,“ komentuje nově oznámenou spolupráci Daniel Šafář, Country Manager CZR Regionu ve společnosti Check Point Software Technologies.

Sledujte novinky o společnosti Check Point:

Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a http://www.twitter.com/CheckPointCzech

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware

Blog: http://blog.checkpoint.com

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních

řešení pro vlády a organizace po celém světě. Chrání zákazníky před kyberútoky 5. generace prostřednictvím

unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných

pokročilých cílených hrozeb. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, Infinity Total

Protection s pokročilou prevencí hrozeb 5. generace, a tato kombinovaná produktová architektura chrání

podnikové sítě, cloudová prostředí a mobilní zařízení. Check Point navíc poskytuje nejkomplexnější a

nejintuitivnější nástroje pro správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech

velikostí.

O společnosti Alternetivo

Společnost Alternetivo (www.alternetivo.cz) působí na českém a slovenském trhu již od roku 1996 jako specializovaný distributor v oblasti síťových technologií a telekomunikací. Do svého portfolia vybírá inovativní produkty pro výstavbu moderních podnikových i operátorských sítí. Produktovou nabídku pak doplňuje spolehlivými službami technické i obchodní podpory pro partnerské firmy. Na základě ankety ChannelWorld Awards, kterou pořádá vydavatelství IDG a jejich magazín ChannelWorld, bylo Alternetivo opakovaně vyhlášeno Distributorem s přidanou hodnotou roku.