Japonská Národní policejní agentura získala první nový vrtulník Subaru Bell 413 EPX

Praha, 26. května 2021 – Společnost Subaru Corporation oznámila, že japonské Národní policejní agentuře dodala vrtulník Subaru Bell 412EPX. Jedná se o předávku prvního vrtulníku Subaru Bell 412EPX na světě. Nejnovější modernizovanou verzi proslulého Bell 412 ve spolupráci vyvinuly společnosti Subaru, Bell a Textron Inc. 

Po dokončení výcviku pilotů a následné údržbě strojů v leteckých závodech Subaru ve městě Utsunomiya, bude vrtulníky využívat k nejrůznějším misím policie prefektury Iwate. Kromě výroby a prodeje bude Subaru vrtulníkům SUBARU BELL 412EPX poskytovat poprodejní podporu, jako jsou dodávky dílů či údržba.

Vrtulník SUBARU BELL 412EPX je navržen pro provoz v náročných povětrnostních podmínkách, aby po celém světě mohl sloužit jako podpora policejních, hasičských a preventivních misí či záchranných operací v případě přírodních nebo humanitárních katastrof. 

Subaru Bell 412 EPX vznikl v rámci partnerství Bell se Subaru jako základní konstrukce pro UH-2, užitkový vrtulník nové generace na podporu pozemních sil japonské armády. Stroj je vybaven robustnější převodovkou hlavního rotoru, která má o 11 % vyšší výkon. Pro zvýšení bezpečnosti byl rovněž certifikován pro provoz bez oleje (běh na sucho) po dobu až 30 minut a disponuje dalšími evolučními funkcemi. Vrtulník si díky vylepšeným schopnostem i nadále udržuje svůj vysoký a kladně hodnocený status skutečného tahouna v oboru. Nejnovější pokročilá verze platformy Bell 412, model Subaru Bell 412EPX, má nyní zvýšené maximální vnitřní zatížení 12 200 liber (5 530 kg) a maximální externí zatížení 13 000 liber (5 895 kg). S nákladním hákem unese náklad o váze až 5 000 liber (2 270 kg). Disponuje nejširšími nakládacími dveřmi ve své třídě, což mu umožňuje rychlé vykládání a nakládání do prostorné kabiny, která pojme až 14 cestujících.

Historie společnosti Bell v Japonsku se píše od 24. listopadu 1952, kdy Bell dodal tři stroje Bell 47D-1 firmám Mainichi Press, Yomiuri Press a Chunichi Press. Z dostupných dat vyplývá, že společnost Bell dodala většinu vrtulníků – více než 1 500 strojů – které se v Japonsku používaly nebo stále používají.

SUBARU a Bell spolupracují od 60. let 20. století v oblasti licenční výroby vrtulníků typu HU-1B/204B. Od té doby v Japonsku společnost SUBARU vyrobila a v provozu podporuje více než 400 vrtulníků, včetně UH-1H/204B-2, UH-1J/205B a AH-1S pro japonskou armádu. SUBARU poskytuje údržbu, opravy a generální opravy vrtulníkům japonské pobřežní stráže, místní Národní policejní agentuře a japonským vládním agenturám pro boj s požáry a pomoc při katastrofách.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.