Společnost Katoen Natie optimalizuje správu skladů díky TOUGHBOOKŮM M1

PRAHA, 26. května 2021 – Společnost Katoen Natie je globálním hráčem v logistických službách. Tvoří ji 400 provozních jednotek se 150 terminály a logistickými platformami, zaměstnává více než 10 000 lidí a působí po celém světě. Každý den se v jednom z jejích největších terminálů v přístavu v Antverpách nakládá a vykládá více než 400 kamionů, sklady pokrývají plochu více než 160 000 m² a jejich součástí je téměř 1 000 sil pro skladování a překládku zboží. K zajištění hladkého průběhu všech procesů rozvinula společnost Katoen Natie svůj stávající systém správy skladů (WMS) a začala využívat zařízení TOUGHBOOK M1 od společnosti Panasonic.

„Vzhledem k pokroku v oblasti technologií v posledních letech jsme cítili, že existuje prostor pro další optimalizaci našich procesů a zároveň zvyšování produktivity,“ vysvětluje Jimmy D’Hooge, projektový manažer pro skenování a mobilitu. „A navíc hardware, který jsme používali, již nesplňoval platné normy. Náš původní WMS systém většinou fungoval na základě instrukcí psaných na papíře a datových vstupech. S novým systémem je proces vkládání dat mnohem snadnější. Tím, že se vyvarujeme duplicitních záznamů, jsme snížili toleranci chyb. Díky uživatelskému rozhraní a dotykovému displeji je systém velmi intuitivní, takže lze snadno školit nové uživatele.“

Nakládka a vykládka kamionů během dvou hodin

V antverpském terminálu se každý den nakládá a vykládá více než 400 kamionů, efektivita je na prvním místě. „Doba, po kterou zůstává kamion na stanovišti, představuje velmi důležitý parametr,“ vysvětluje Kurt Van Roeyen, provozní manažer ve společnosti Katoen Natie. „Proto naši analytici vyvinuli proces, v rámci kterého je každý kamion přímo zaznamenáván do WMS. Řidič kamionu obdrží informaci o tom, kde má zaparkovat, a operátor vysokozdvižného vozíku obdrží elektronickou objednávku nakládky nebo vykládky kamionu. Při uzavření dokončené objednávky se na tabletu zobrazí další objednávka. Potom se vozík přesune na další stanoviště, kde čeká další kamion. Operátor zadá poznávací značku kamionu. WMS potvrdí, že se jedná o správný kamion, a určí, kde má být zboží ve skladu vyloženo. Po dokončení operátor vysokozdvižného vozíku naskenuje místo, kam zboží přesunul, a uzavře objednávku. Všechna data se automaticky předávají do WMS. Od té doby, kdy jsme začali používat nový systém, jsme schopni podstatně zkrátit průměrnou dobu, po kterou kamion zůstává na stanovišti. Díky tomuto systému se hodně snížila také chybovost.“

Robustní hardware pro robustní aplikaci

Po důkladném průzkumu trhu s hardwarem se společnost Katoen Natie rozhodla pro 7″ tablet Panasonic TOUGHBOOK M1. „Toto zařízení je lehké, disponuje vynikajícím skenerem a jeho baterie bez problému vydrží nabitá po celý pracovní den. Viditelnost displeje je opravdu dobrá za všech podmínek, což je důležité pro operátory vysokozdvižných vozíků, kteří musejí neustále přejíždět zevnitř ven, přičemž se mění intenzita světla dopadajícího na displej. Tablety nejsou propojené s konkrétním vysokozdvižným vozíkem nebo operátorem. Pokud dojde náhle k poškození vysokozdvižného vozíku, vezme si operátor jednoduše tablet s sebou do dalšího vysokozdvižného vozíku a může pokračovat ve zpracování objednávky.“ 

Společnost Katoen Natie využívá i dokovací stanice speciálně navržené pro zařízení TOUGHBOOK M1, což zaručuje, že je vybavení bezpečně integrované ve vozidlech. „Než jsme měli stávající řešení, pracovali jsme s držákem, který byl příliš lehký, a zařízení bylo příliš těžké. Kvůli tomu bylo nezbytné provádění oprav každý týden, což nevyhnutelně vedlo ke ztrátě produktivity. Se stávající konfigurací jsme se s tímto problémem zatím nesetkali,“ chválí si řešení Van Roeyen.

Lepší konektivita

Když si společnost Katoen Natie vybírala tablety Panasonic TOUGHBOOK M1, byla pro ně klíčovým požadavkem konektivita. „Máme plné pokrytí Wi-Fi ve všech venkovních prostorách mezi sklady, což je místo, kde vysokozdvižné vozíky uzavírají své dokončené objednávky a přijímají nové. Nové objednávky se stáhnou do tabletu, takže operátoři nemusí být připojení k síti, aby mohli objednávku zpracovat,“ vysvětluje Van Roeyen. „To znamená, že mohou pokračovat v práci, i když jsou offline. Při náhlém výpadku sítě tak není přímo ovlivněn provoz. Jakmile se tablet znovu připojí k Wi-Fi signálu, vše se znovu sesynchronizuje,“ dodává D’Hooge.

Uživatelská přívětivost – klíč k úspěšné implementaci

D’Hooge: „Abyste mohli úspěšně zavést nový systém, je zapotřebí, aby ho přijali uživatelé. Aby byla akceptace co nejvyšší, zajistili jsme zapojení uživatelů do projektu v rané fázi. Konzultovali jsme s nimi softwarová řešení i výběr hardwaru. Klíčové byla jejich zpětná vazba, a to nejen kvůli optimalizování aplikace, ale také proto, abychom zajistili, že zaměstnanci přijmou nový způsob práce.“

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá pěti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global