Nejen k zabezpečení. Nová otočná IP kamera Axis přináší profesionální video streamy v rozlišení 4K UHD

Společnost Axis Communications uvádí novou síťovou PTZ kameru AXIS V5938. Modelová řada AXIS V59 je navržena pro profesionální live streaming a webcast s podporou studiového zvuku a plynulým ovládáním PTZ funkcí díky protokolu VISCA. Tato IP kamera bude celosvětově k dispozici s předinstalovanou streamovací aplikací českého vývojáře CamStreamer. Jde tedy o skutečně flexibilní a zároveň profesionální řešení pro přímé přenosy videa nejen ze školicích místností, učeben nebo velkých auditorií, ale také pro vysílání zpráv, dopravních informací, stejně jako pro live přenosy z koncertních pódií nebo sportovních událostí.

Nový model síťové PTZ kamery AXIS V5938 přichází s excelentní kvalitou obrazu v rozlišení až 4K UHD při snímkové frekvenci 30 fps a s 20násobným optickým zoomem. Ovládací systém založený na protokolu VISCA RS-232 umožňuje snadnou integraci se stávajícími instalacemi AV techniky. Navíc funkce VISCA over IP přináší možnost vzdáleného ovládání několika kamer s použitím LAN sítě. Nastavení kamer je také optimalizováno pro vysokou barevnou věrnost, jakou vyžaduje studiové prostředí. Stejně tak množství vstupů a výstupů je k dispozici přímo pro profesionální audiovizuální procesy určené pro streaming obsahující zvuk. Je zde profesionální vstup XLR line/mic s 48V fantomovým napájením a také 3,5mm vstup a výstup pro vyšší flexibilitu. Výkonný procesor navíc umožní do kamery přidat i analytické aplikace, které běží přímo v kameře. 

Pokud je zapotřebí jednoduchá nebo mobilní instalace, kamera se dodává s předinstalovanou 3měsíční zkušební licencí aplikace CamStreamer App, která zajistí okamžitý videopřenos na streamovací služby, jako jsou například YouTube a Facebook Live, a to přímo z kamery přes IP síť. 

„V souvislostí s pandemií významně narostla poptávka po živých videopřenosech,“ říká David Capoušek ze společnosti CamStreamer. „S technologií společnosti Axis a naší aplikaci CamStreamer App lze nyní jednoduše vysílat video v profesionální studiové kvalitě a umožnit tak neomezenému počtu lidí virtuálně se setkávat prostřednictvím živého vysílání – ať už jde o svatby, koncerty, divadelní představení, školní výuku, sportovní utkání, bohoslužby, zasedání obecních zastupitelstev nebo politické akce a konference. Díky kvalitnímu obrazu v rozlišení 4K UHD bude mít divák pocit, jako by byl uprostřed dění.“

Mezi klíčové vlastnosti kamery AXIS V5938 patří:

  • Video v rozlišení 4K UHD při 30 fps a 20x zoom
  • Studiový zvuk s XLR vstupy
  • Podpora protokolu VISCA a VISCA over IP 
  • Dodává se s 3měsíční zkušební licencí aplikace CamStreamer App
  • Výstupy 3G-SDI a HDMI

Kromě výše uvedeného disponují nové kamery kompresní technologií Axis Zipstream pro kodeky H.264 a H.265, která významně redukuje datový tok a nároky na úložiště, aniž by došlo ke kompromisu v obrazové kvalitě. Navíc jsou i tyto kamery vybaveny pokročilými bezpečnostními funkcemi, jako je například podepsaný firmware a mechanismus Secure Boot, díky nimž má uživatel záruku, že je nainstalovaný pouze autorizovaný firmware a kamera je chráněna proti kybernetickým útokům.

Kamera AXIS V5938 je v České republice k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 76.200 Kč.

Video a fotografie ve vysokém rozlišení najdete zde: www.pressoffice.cz 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Označeno tagem