Asus zahajuje prodej ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582) v České republice

Oceněný 15,6“ laptop s dotykovou 4K OLED HDR obrazovkou a novou 14“ sklopnou sekundární dotykovou obrazovkou ScreenPad Plus přes celou šířku klávesnice pro jednoduchý multitasking a vylepšenou produktivitu 

KLÍČOVÉ BODY

  • Tilting ScreenPad Plus: Naklápěcí 14palcová sekundární dotyková obrazovka, která je přes celou šířku klávesnice, hladce spolupracuje s hlavním displejem, výrazně usnadňuje multitasking a zefektivňuje produktivitu 
  • Výkon vlajkové lodi: V nejvyšší konfiguraci až s GPU GeForce RTX 3070 pro laptopy, procesorem Intel® Core i9 a novým optimalizovaným chladicím systémem AAS Plus 
  • Bezchybný OLED displej: Extrémně živá 15,6“ 4K OLED HDR NanoEdge dotyková obrazovka s ověřením PANTONE Validated, 100% gamutem DCI-P3 a kontrastním poměrem 10000000:1
  • Rychlé připojení – kdekoli: Komplexní výbava I/O portů zahrnuje dva Thunderbolt 3 USB-C® porty a HDMI port; ultrarychlá konektivita WiFi 6

Praha, Česká republika, 31. května 2021 – Společnost ASUS dnes představila zcela nový ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582), vysoce výkonný 15,6palcový notebook, který na trh přináší nový sklopný ASUS ScreenPad Plus, 14palcový sekundární dotykový displej, který hladce spolupracuje s hlavní dotykovou 4K OLED HDR NanoEdge obrazovkou a usnadňuje multitasking. ZenBook Pro Duo 15 OLED byl oceněn prestižní cenou CES® 2021 Innovation Award.

Nový výklopný ScreenPad Plus, který dále rozvíjí originální průlomový design, je vybaven mechanismem automatického náklonu, který automaticky vyklopí zadní část sekundárního displeje o 9,5° pro lepší čitelnost. Vylepšený software ScreenXpert 2 přináší nové výkonné funkce včetně aplikace Control Panel, která slibuje revoluci tvůrčích pracovních postupů.

ZenBook Pro Duo 15 OLED poskytuje špičkový výkon a jeho nejvyšší verze je vybavena procesorem Intel® Core i9 10. generace. Tento obrovský výkon procesoru je kombinován s nejnovější profesionální dedikovanou grafickou kartou NVIDIA® GeForce RTX 3070, díky níž si poradíte i s těmi nejnáročnějšími tvůrčími úkoly. Pro optimální tepelný výkon využívá notebook nový aktivní aerodynamický systém AAS Plus, závěsný mechanismus ErgoLift a výklopný ScreenPad Plus, což vede ke zvýšení celkového proudění chladicího vzduchu o 36%.

Pro snadné připojení příslušenství má ZenBook Pro Duo 15 OLED komplexní vysoce výkonné vstupy a výstupy, včetně dvou ultrarychlých Thunderbolt 3 USB-C® portů podporujících rychlost přenosu dat až 40 Gb/s a funkce Power Delivery a DisplayPort. 

Dva hladce propojené displeje

ZenBook Pro Duo 15 OLED představuje novou výklopnou konstrukci ScreenPad Plus, která dodává počítačům na cestách nový rozměr. Tato 14palcová sekundární dotyková obrazovka s vysokým rozlišením je uložena přes celou šířku šasi a automaticky se vyklápí nahoru o 9,5 °, čímž se minimalizuje odlesky a odrazy pro lepší čitelnost. Vylepšena byla i hodnota jasu, která teď dosahuje 400 nitů. ScreenPad Plus ještě více usnadňuje práci s extrémně živým 15,6palcovým 4K OLED HDR NanoEdge displejem a nabízí nekonečné množství způsobů, jak optimalizovat a přizpůsobovat pracovní postupy. Displej je nakloněn v úhlu vhodném pro práci s dotykovým perem a oba displeje plně spolupracují s dodávaným aktivním dotykovým perem ASUS Pen, které rozpoznává 4096 úrovni tlaku. Dodávaná opěrka rukou a stojan ASUS ErgoLift Stand ještě více vylepšují zážitek z psaní a čtení na tomto přelomovém modelu.

Vylepšený software Screen Xpert 2, který pohání ScreenPad Plus, obsahuje kolekci nových a aktualizovaných vestavěných aplikací pomáhajících zvyšovat produktivitu, jako je například nová funkce Window Flick, která umožňuje uživatelům jednoduše přesouvat okna mezi displeji. Populární aplikace Task Group má aktualizovaný design, takže uživatelé mohou vidět své skupiny úkolů na první pohled a okamžitě přejít do pracovních režimů spuštěním více aplikací jediným klepnutím.

ScreenXpert 2 také přináší novou vzrušující funkci Control Panel, plně přizpůsobitelnou aplikaci, která způsobí revoluci v kreativních pracovních postupech. Ovládací panely aplikace Control Panel poskytují uživateli přesné a intuitivní ovládání v kreativních aplikacích s intuitivním ovládáním pro nastavení velikosti štětce, sytosti, neprůhlednosti vrstev a mnoho dalších funkcí. Čtyři typy ovládání – ciferník, tlačítko, slider a skrolování – fungují každý jiným způsobem a poskytují přesnou a plynulou kontrolu nad parametry. Control Panel v současnosti pracuje s aplikacemi Adobe Photoshop, Lightroom Classic, Premiere Pro a After Effects a v blízké budoucnosti budou oznámeny další kompatibilní aplikace. 

Výkon vlajkové lodi

ZenBook Pro Duo 15 OLED je poháněn až 10. generací procesoru Intel® Core i9 s osmi jádry, který je spárován s až 32 GB RAM, což dovoluje modelu zvládat náročnou práci na dvou obrazovkách naráz s využitím displeje ScreenPad Plus a hlavní obrazovky. Ultrarychlé úložiště s až 1 TB SSD PCIe 3.0 x4 pomáhá urychlit jakýkoli kreativní proces a optimalizovat produktivitu.

ZenBook Pro Duo 15 OLED posouvá hranice grafického výkonu se svým grafickým procesorem NVIDIA®GeForce RTX 3070 založeným na architektuře Ampere – druhé generace RTX architektury společnosti NVIDIA. Tato profesionální grafika je vybavena novými jádry Ray Tracing, Tensor a streamovacími multiprocesory, které přinášejí výrazně vylepšený výkon a pokročilé RTX funkce, jako je hardwarově akcelerovaný ray tracing, který zajišťuje ohromující vizuální efekty. Grafika využívá také síly umělé inteligence, která pomáhá s opakujícími se úkoly pro rychlejší tvorbu obsahu. 

Pro optimální výkon za všech okolností je ZenBook Pro Duo 15 OLED zkonstruován v souladu s novým termálním designem AAS Plus. Ten využívá prostor vytvořený pod notebookem pomocí mechanismu pantu ErgoLift a otvor v šasi vytvořený výklopným displejem ScreenPad Plus, aby se zvýšil celkový průtok chladicího vzduchu o 36 %. To v návaznosti umožňuje udržovat optimální vnitřní teplotu zařízení pro maximální výkon. Uvnitř šasi se nachází výkonná sestava dvou ventilátorů a šesti teplovodivých trubic pro efektivní odvod tepla. V kombinaci s dalšími inovativními prvky, jako je kapalná kovová teplovodivá směs na CPU, umožňuje AAS Plus ZenBook Pro Duo 15 OLED udržet neuvěřitelný výkon bez ohledu na náročnost pracovního vytížení.

Díky této mimořádné kombinaci vysoce výkonného hardwaru a nejmodernějšího designu zvládá ZenBook Pro Duo 15 OLED profesionální úkoly s naprostou lehkostí – vícevrstvá úprava fotografií nebo videa, hudební produkce nebo 3D grafika pro něj nejsou problémem.

Bezchybný OLED displej

Dotykový displej 4K OLED HDR NanoEdge v ZenBook Pro Duo 15 OLED má bezrámový design s tenkým rámečkem a 93% poměrem obrazovky k tělu, což společně maximalizuje využitelnou plochu obrazovky. Brilantní technologie OLED displeje poskytuje ultra živé barvy a sytou černou s kontrastním poměrem 1 000 000:1, což je potvrzeno certifikací VESA DisplayHDR True Black 500. Vynikající přesnost barev pro grafické profesionály zajišťuje ověření PANTONE Validated.

Aby bylo možné zobrazit co nejživější a nejrealističtější barvy, podporuje ZenBook Pro Duo 15 OLED výjimečně široký barevný gamut se 100% pokrytím spektra DCI-P3. Barevný prostor DCI-P3 – široce využívaný ve filmovém průmyslu – je stále častěji preferovanou volbou tvůrčích profesionálů pro svou širší škálu použitelných barev. Obraz na ZenBook Pro Duo 15 OLED je díky tomu jednoduše ohromující.

Rychlé připojení – kdekoli

Pro snadné připojení příslušenství má ZenBook Pro Duo 15 OLED komplexní vysoce výkonnou I/O výbavu včetně dvojice nejnovějších portů USB-C Thunderbolt 3, portu USB 3.1 Gen 2 typu A a HDMI portu. Porty Thunderbolt 3 podporují funkce Power Delivery i DisplayPort a propustnost 40 Gb/s umožňuje uživatelům připojit externí 8K displej, dva 4K UHD displeje nebo jen jeden displej, zatímco druhý port mohou stále využívat pro vysokorychlostní datové přenosy. ZenBook Pro Duo 15 OLED je vybaven také WiFi 6 (802.11ax), která je schopna dosahovat vyšších rychlostí než kabelové spojení, tedy až 2,4 Gb/s – 3x rychlejší než WiFi 5. Vytváření a sdílení obsahu je neuvěřitelně jednoduché – kdekoli.

DOSTUPNOST A CENY

ASUS ZenBook Pro 15 OLED (UX582) bude k dispozici od 31.5.2021 v České republice u vybraných partnerů. Další informace vám poskytne místní zástupce společnosti ASUS.

UX582LR-H2002T15,6/i9-10980H/32G/1TB SSD/RTX 3070/Celestial BlueASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED 89990
UX582LR-H2013T15,6/i7-10870H/16G/1TB SSD/RTX 3070/Celestial BlueASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED 74990
UX582LR-H2002R*15,6/I9-10980HK/32GB/1TB  Performance SSD/NVIDIA® GeForce® RTX 3070/Celestial BlueASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED 91990
UX582LR-H2013R*15,6/I7-10870H/16GB/1TB  SSD/NVIDIA® GeForce® RTX 3070/Celestial BlueASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED 76990

R* = Win10 Pro           cena vč. DPH

KONTAKTY PRO TISK
Jiří Jelínek PR/TPR SpecialistJiri_jelinek@asus.com+420734354302

POZNÁMKY PRO EDITORY

Materiály: https://drive.google.com/drive/folders/1WPGka8PSaVK5s3CxIN4aRMuS42S4mqqq?usp=sharing

Produktová stránka: https://www.asus.com/cz/Laptops/For-Creators/ZenBook/ZenBook-Pro-Duo-15-OLED-UX582/

Facebook: https://www.facebook.com/asus.cz

Instagram: https://www.instagram.com/asusczsk/?hl=cs

Mezinárodní Facebook společnosti ASUS: http://www.facebook.com/asus

Mezinárodní Twitter společnosti ASUS: http://www.twitter.com/asus

SPECIFIKACEASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED(UX582)
ProcesorIntel® Core i7-10870HIntel® Core i9-10980HK
DisplejHlavní displej: 15,6” (16: 9) dotyková 4K OLED HDR obrazovka (3840 x 2160) s LED podsvícením93% poměr obrazovky k těluPANTONE® Validated ,100% DCI-P3 gamutTechnologie širokoúhlého zobrazení na úrovni IPSPodpora stylusu se 4096 úrovněmi tlakuScreenPad Plus: 14” dotykový UHD displej178˚° širokoúhlá technologie 
Operační systémWindows 10 HomeWindows 10 Pro
GrafikaNVIDIA® GeForce® RTX3070 pro laptopy s 8 GB GDDR6 VRAMintegrovaná grafika Intel® UHD Graphics 
PamětiAž 32 GB DDR4 2933 MHz 
Úložiště Až 1 TB PCIe® 3.0 x4 SSD
KonektivitaIntel® WiFi 6 (802.11ax)Bluetooth® 5.0
KameryIR webová kamera s podporou Windows Hello
Rozhraní 2 x Thunderbolt 3 USB-C® (až 40 Gbps)1 x USB 3.1 Gen 2 Type-A (až 10 Gbps)1 x HDMI 2.11 x kombinovaný audio konektor – Jack1 x DC-in 
AudioInteligentní zesilovač pro maximální zvukový výkonSoustava mikrofonů s podporou rozpoznávání hlasu Cortana a AlexaZvukový systém certifikovaný společností Harman Kardon
Baterie8článková 92Wh lithium-polymerová baterie
AC adaptérVýstup: 20 V, 240 W Vstup: 100 V – 240 V AC, 50Hz/60Hz
Rozměry359 x 249 x 21,5 mm
Hmotnost2,34 kg

###

O společnosti ASUS

ASUS je mezinárodní společnost, která je známá pro celosvětově nejlepší základní desky, počítače, monitory, grafické karty a routery. Společnost ASUS udává ve svém oboru směr skrze špičkový design i inovace a společně se stále větší řadou vynikajících hráčských, tvůrčích a propojitelných řešení vytváří šťastnější, chytřejší a přívětivější život pro každého. Se zaměstnanci po celém světě a 5 000 odborníky v oddělení výzkumu a vývoje má značka ASUS ambice stát se celosvětově nejobdivovanějším lídrem technologických inovací. V souladu s firemním mottem In Search of Incredible získala společnost ASUS během roku 2019 více než 11 ocenění každý den. Společnost ASUS zařadil časopis Forbes mezi celosvětově nejváženější firmy a patří také mezi nejobdivovanější firmy světa podle časopisu Fortune.

Označeno tagem