Sázka na chytrou změnu dodavatele energií, přehledné vyúčtování a férovou cenu se společnosti Yello vyplatila

Praha 31. května 2021 – Značka Yello působí na českém trhu jako alternativní dodavatel energií již devátým rokem. Za jejím vznikem stála touha změnit stávající způsob poskytování elektřiny a zemního plynu domácnostem a firmám. Záměr se daří, protože Yello figuruje v první desítce nejznámějších značek dodavatelů energií v ČR a na třetím místě mezi alternativními dodavateli. Služby značky aktuálně využívá téměř 50 tisíc zákazníků, o které se stará tým 40 specialistů.

Společnost Yello své služby poskytuje celorepublikově, a to v jasné a vstřícné formě. Funguje v on-line prostředí a komunikace se zákazníky probíhá výhradně prostřednictvím webových stránek nebo infolinky. Díky tomu mohou zákazníci všechno vyřešit pohodlně a odkudkoliv. Na základě chytrého kombinování zasmluvněných dodavatelů navíc Yello dokáže zákazníkům nabídnout a zajistit nejvýhodnější ceny energií.

Přestože je Yello dceřiná společnost PRE (Pražské energetiky), má vlastní obchodní strategii a zákazníky. Koncept Yello pochází z Německa, kde byla už v roce 1999 uvedena na trh značka Yello Strom, roku 2017 přejmenovaná na Yello. V Německu patří společnost Yello mezi nejznámější dodavatele energií s dlouhodobou tradicí a její významnou devizou je čestnost a transparentnost. „Od samého startu hledáme způsoby, jak prodávat energie jednoduše a přehledně. Spotřebitelům jsme výrazně zjednodušili život tím, že jsme zavedli nové smlouvy a faktury, které se vejdou na jeden list papíru. Nezatěžujeme se dlouhými řečmi ani náklady na kamenné pobočky. Náš tým je snadno a stále dostupný on-line,“ říká Michal Kulig, ředitel společnosti Yello v České republice.

V roce 2015 vstoupilo české Yello do Asociace nezávislých dodavatelů energií, která se zaměřuje na předávání údajů mezi obchodníky a také kultivaci trhu s energiemi v ČR. Společnost Yello dbá na slušný přístup k zákazníkům a dodržování etických principů při prodeji energií a s tím spojených služeb. „Naše dobrá energie pomáhá lidem vrhnout světlo na problematické smlouvy s dodavateli, kteří nabízejí energie za nejasných, někdy až temných podmínek. Proto pečlivě prověřujeme partnery, se kterými spolupracujeme,“ dodává Michal Kulig.

V případě elektřiny mají zákazníci na výběr ze tří tarifů. Yello Watt nabízí jednotnou cenu bez ohledu na to, k čemu domácnost či firma elektřinu používá. Tarify Yello Double a Yello Big Double rozlišují cenu za denní a noční proud pro ty, kteří si rádi hlídají dobu, kdy je v platnosti noční proud. První z tarifů je určen pro akumulační vytápění a bojlery, druhý pro přímotopné vytápění a tepelná čerpadla. V případě zemního plynu se v nabídce nachází tarif Yello Joule s jednou cenou nezávislou na pásmu spotřeby.

Společnost Yello působí také na trhu se zelenou energií. Produkt Yello Férová baterie po instalaci fotovoltaických panelů prostřednictvím smluvního partnera umožňuje částečně akumulovat vlastní vyrobenou „zelenou“ energii. Elektřinu, kterou zákazník vyrobí, ale nespotřebuje, Férová baterie virtuálně uloží a zákazník ji pak může kdykoliv ze sítě čerpat. Každý Yello zákazník uzavřením smlouvy získá unikátní kód. Doporučí-li Yello novému zákazníkovi a ten při uzavření smlouvy použije tento kód, dostane stávající zákazník bonus 500 Kč na roční vyúčtování.

O Yello

Společnost Yello (www.yello.cz) je alternativním dodavatelem energií v České republice. Založena byla v roce 2012 a od počátku na tuzemském trhu napomáhá desítkám tisíc klientů k férovým cenám. Jedná se o adaptaci úspěšného německého konceptu Yello Strom, který sází na jednoduchost a přímočarost. Po svém startu v roce 2012, kdy začala s prodejem silové elektřiny, hned v roce 2013 přidala také prodej zemního plynu. V roce 2019 spustila jedinečnou službu Férová baterie spočívající v uložení elektřiny přesahující rámec spotřeby k pozdějšímu využití.