VALORANT slaví rok! Rozšíří se i na mobilní telefony

Praha, 3. června 2021 – Přední světový vývojář her Riot Games slaví jeden rok od vydání populární FPS (first-person shooter) hry VALORANT, která se stala světovým fenoménem. V současnosti si hru užívá průměrně 14 milionů hráčů po celém světě a svoji výraznou stopu v ní zanechali i čeští hráči. Riot Games díky úspěchu plánuje další rozšíření této hry a připravuje její mobilní verzi. 

Po rekordním debutu v uzavřené beta verzi a úspěšném spuštění se VALORANT rychle zařadil mezi nejvýznamnější FPS hry světa. Riot Games proto chystá další rozšíření. S novým titulem VALORANT Mobile chce oslovit i hráče na mobilních telefonech. 

„Jedním z našich hlavních cílů v prvním roce bylo získat důvěru a respekt globální FPS komunity a dokázat jí, že VALORANT bude vždy podporovat základy skutečně hodnotné soutěžní taktické střílečky,“ říká Anna Donlon, výkonná producentka hry VALORANT ze společnosti Riot Games: „Jsme rádi, že naše rostoucí hráčská komunita vnímá a oceňuje, jak přistupujeme ke hře VALORANT. Neskrýváme nadšení z toho, že brzy budeme moci nabídnout soutěžení ve hře VALORANT ještě více hráčům.“ 

Česká stopa hned v prvním velké finále

Necelý rok po debutu hry v roce 2020 Riot spustil VALORANT Champions Tour, aby podpořil rychle rostoucí konkurenční scénu hry. VALORANT Champions Tour (VCT) je celoroční celosvětový esportový okruh se třemi úrovněmi soutěže: Challenger, Masters a Champions. 

Minulý týden vyvrcholila na Islandu v Reykjavíku druhá část soutěže Champions Tour 2021 a také první mezinárodní turnaj ve hře VALORANT, VCT: Masters Stage 2. Téměř na vrchol dokráčela spolu s týmem Fnatic i mladá česká naděje Martin „Magnum“ Peňkov. Ve finále se svými spoluhráči však narazil na dominantní severoamerický celek Sentinels, který i tentokrát potvrdil svou formu. Po výsledku 3:0 putuje pohár do USA.

Hráči na prvním místě

Na počest prvních narozenin hry VALORANT uspořádá Riot měsíční oslavu pro hráče a fanoušky a obdaruje členy komunity odměnami a iniciativami ve hře. Po celý měsíc červen obdrží komunita VALORANT pamětní digitální lup, včetně karty s vyměnitelným hráčem a event pass událost zdarma.

Vysoká kvalita hry je pro vývojáře z Riot Games velmi důležitá, a proto společnost také investovala do obrovského technického back-endu, který podporuje její plynulost. Všichni hráči jsou připojení ke 128 tickovým serverů, zabudovaný netcode pak zajišťuje absolutní přesnost zásahů. Architektura serverů je postavena tak, aby zajišťovala ochranu před podváděním a detekci cheaterů. 

Další podrobnosti o VALORANT a VALORANT Champions Tour najdete na www.PlayVALORANT.com a www.VALORANTesports.com

O hře VALORANT

VALORANT je kompetitivní taktická střílečka se speciálními postavami vyvinutá společností Riot Games. Ve dvou týmech proti sobě nastupuje 10 hráčů (5 na každé straně). VALORANT je multiplayerová hra, která nabízí intenzivní přestřelky, různorodý arzenál zbraní, agenty s unikátními schopnostmi a mapy pro soutěžní hraní a tisíce hodin zábavy.

VALORANT je bezplatná hra optimalizovaná pro hraní na široké škále hardwaru pro PC, což umožňuje soutěžit širokému globálnímu publiku. Společnost Riot Games, která se vyznačuje nejlepší kvalitou herního serveru ve své třídě, globální infrastrukturou a vlastní technologií proti podvádění, se zavázala zachovávat základní principy žánru taktické střílečky a zachovávat kompetitivní integritu herního zážitku.

O společnosti Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006, aby vyvíjela, vydávala a podporovala hry, které se zaměřují na hráče víc než kterékoliv jiné na světě. Roku 2009 vydal Riot svůj první titul s názvem League of Legends, jenž se dočkal ohromného globálního ohlasu. Postupem času se LoL stalo nejhranější PC hrou na světě a jedním z hlavních faktorů, jež stály za raketovým rozmachem esportů.

Zatímco LoL načíná druhou dekádu, Riot tuto hru nadále rozvíjí a zároveň hráčům poskytuje nové zážitky díky titulům jako Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalších, které jsou právě ve vývoji. Zároveň prozkoumává svět Runeterry pomocí multimediálních projektů, jako jsou hudba, komiksy, televizní tvorba a podobně. Riot také založil vlastní vydavatelskou skupinu Riot Forge, která spolupracuje s externími vývojáři na dalších titulech zasazených do světa League of Legends. První projekt od Forge, Ruined King: A League of Legends Story, je příběhová tahová hra na hrdiny (RPG) od studia Airship Syndicate.

Riot, který založili Brandon Beck a Marc Merrill a který vede ředitel Nicolo Laurent, má sídlo v kalifornském Los Angeles a zaměstnává přes 3000 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.