Nafirmy.cz úspěšně financuje první projekty a uzavírá partnerství se Sodexo

Peer-to-business platforma Nafirmy.cz od svého spuštění v březnu 2021 plní své cíle, a to pomáhat českým firmám s financováním provozních nákladů i růstu. V dubnu do služby investovala J&T banka, která půjčky zajišťuje. Nyní Nafirmy.cz uzavřely strategické partnerství se Sodexo Benefity v České republice a v průběhu léta chystají hned několik novinek pro žadatele o půjčky.

Díky drobným investicím od lidí se již podařilo zafinancovat projekt pivovaru Malešov, který si tak mohl pořídit poloautomatickou plničku lahví a plechovek a rekonstrukci 300 let starého mlýna v Hané. Momentálně je na tržišti česká firma LARX realizující chytré vytápění technologií uhlíkových fólií, která se rozhodla rozvoj svého podnikání a budoucí expanzi financovat právě s pomocí platformy Nafirmy.cz. Žádá zde o maximální výši půjčky jeden milion korun, na niž dosáhla na základě vyhodnocení ve vlastním chytrém scoringovém modelu platformy. Po týdnu na tržišti je jejich půjčka již z více než 65% zafinancovaná.

Služba také nově uzavřela strategickou spolupráci se Sodexo Benefity v České republice, díky níž budou mít její klienti férové financování firmy z první ruky. Partnerství pomůže malým firmám získat pozornost investorů na investičním tržišti a oslovit nové potenciální zákazníky. „Platformu Nafirmy.cz k zajištění financování pro naše portfolio malých a středních firem jsme si vybrali mimo jiné  i proto, že chceme podpořit rozvoj podnikání, a pomoci tak české společnosti zase se po covidu postavit na nohy,“ komentuje spolupráci Jan Matoušek, vedoucí služeb pro klienty Sodexo Benefity. 

Nafirmy.cz ovšem nekončí u spokojenosti ze zafinancovaných a probíhajících projektů. Mají jasný plán jak dál jako platforma růst. Na konci léta představí několik novinek. Spustí úvěry pro živnostníky, kteří budou moci přes službu žádat o půjčky s podobnými podmínkami jako firmy. V plánu je také zvýšit momentálně maximální výši půjčky z jednoho milionu na pět milionů s podmínkou zástavy nemovitosti. 

O Nafirmy.cz 

Nafirmy.cz je online zprostředkovatel půjček mezi malými a středními firmami a lidmi, kteří mají zájem jim půjčit a úročit svůj vklad. Podnikatelé si tak mohou půjčovat peníze od drobných investorů. Peer-to-business půjčky Nafirmy.cz vznikly s cílem nabídnout firmám alternativní zdroj financí, ať už k překonání krize nebo k dalšímu růstu. 

Předností Nafirmy.cz je vlastní scoringový model, díky kterému na půjčku dosáhne i ta část podniků, které by na ni jinde nedosáhli. Nafirmy.cz totiž do odhadování rizikovosti žadatelů zapojuje mnohem více faktorů, včetně toho jaké mají renomé v digitálním světě.

Další z výhod Nafirmy.cz pro firmy je i v Česku zatím unikátní záchranný program Nekončíme u NE. Jeho cílem je pomoci napravit problematické body firmám, které na úvěr napoprvé nedosáhly, aby měly v budoucnu na získání půjčky větší šanci.

Nafirmy.cz vyvinul a v březnu roku 2021 spustil company builder Creative Dock. V dubnu
2021 do Nafirmy.cz investovala a půjčky zaštiťuje J&T Banka.