Pilulka ve spolupráci se StartupYardem spouští Pilulka Lab

Unikátní akcelerátor v segmentu digitalizace zdravotnictví pro startupy z regionu střední a východní Evropy.

Praha, 9. června 2021

Pilulka, digitální společnost působící v oblasti zdravotnictví a lékárenství, a StartupYard, nejdéle fungující technologický startupový akcelerátor ve střední a východní Evropě, společně oznamují spuštění Pilulka Lab. Cílem nově vzniklého společného podniku je akcelerace a investice do technologických startupů působících v oblasti eHealth. Pilulka Lab bude podporovat zakladatele technologických podniků v oblasti eHealth z celého regionu střední a východní Evropy pomocí podnikatelského mentoringu, přístupu ke klientům, partnerům a investorům v České republice i ve zbytku regionu střední a východní Evropy.

Pilulka Lab plánuje investovat až jeden milion eur do jednotlivých startupů v závislosti na fázi projektu. V případě pokročilejších projektů pak individuálně i více. Aby byl startup přijat do akcelerátoru, musí být založen v jedné ze zemí střední a východní Evropy a zaměřovat se na odvětví digitalizace zdravotnictví nebo věcí s tím spojených. Konkrétně Pilulka Lab hledá technologické startupy působící v oblastech umělé inteligence, blockchainu, lékařských dat, zdravotní péče a podpory aktivního života. 

„Věřím, že v Pilulka Lab budeme v příštích letech pracovat na skvělých projektech se skvělými podnikateli v oblasti zdravotnictví. Budeme se snažit najít a podpořit financováním, zkušenostmi a sítí kontaktů potenciální jednorožce. V Pilulce plně věříme v digitalizaci a transformaci zdravotnictví, která přinese lepší péči lidem v regionu střední a východní Evropy,“ oznámil Martin Kasa, spoluzakladatel Pilulky.

„StartupYard je potěšen, že může spojit své síly s Pilulkou. Společně máme ideální pozici k tomu, abychom ambiciózním zakladatelům pomohli dosáhnout jejich cílů. Několik posledních měsíců potvrdilo, že pokud chceme řešit globální problémy v oblasti zdravotnictví, musí být inovace a technologie v centru našeho zájmu. Díky financování a obchodní podpoře bude Pilulka Lab vyhledávat ambiciózní zakladatele pracující na unikátních high-tech řešení v oblasti eHealth,“ říká Cedric Maloux, generální ředitel StartupYardu.

Akcelerační program pro startupy v rané fázi vývoje bude zajišťovat StartupYard v návaznosti na své desetileté zkušenosti s pomocí zakladatelům technologických firem při jejich růstu, zatímco financování a přístup do zdravotnického segmentu zajistí Pilulka. Do akceleračního programu na dálku bude přijato až 15 firem. Startupy, které mají o program zájem, se mohou přihlásit přímo online na stránkách PilulkaLab.com. 

O společnosti Pilulka

Pilulka je technologická společnost, která působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013. Společnost založili bratři Kasové, kteří patří mezi zakladatele české ecommerce scény. Pilulka je nejen provozovatelem sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v České republice a na Slovensku s přibližně 2 miliony zákazníků, ale především technologickou společností působící na zdravotnickém trhu. Nad rámec těchto potřeb zákazníků Pilulka buduje platformu, která propojuje zákazníky, výrobce, distributory, služby, logistiku a veškeré informace, které se kolem tohoto odvětví točí. Cílem Pilulky je být lídrem v oboru a udávat nové trendy ve zdravotnictví 21. století.

O společnosti StartupYard

StartupYard byl založen v roce 2011 a je nejstarším soukromým startupovým akcelerátorem v regionu střední a východní Evropy. StartupYard dosud investoval a akceleroval 12 kohort, celkem 84 startupů. Jeho cílem je pomáhat startupům růst a získávat další investice a zároveň je propojovat s partnery a mentory, kteří jim pomohou při startu na globální scéně. Celkem její startupy získaly v investicích více než 49,5 milionu EUR a 9 společností bylo prodáno. StartupYard podporují společnosti Credo Ventures, Rockaway Capital a skupina andělských investorů, mezi něž patří Michal Illich, Josef Matějka, Michal Kratochvíl a Philip Staehelin. Více na http://www.startupyard.com.