Autopilotní systém vrtulníku Bell 505 je certifikovaný ve Velké Británii

Fort Worth, TX (10. června 2021) Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že autopilot Genesys HeliSAS ve stroji Bell 505 získal certifikaci od britského Úřadu pro civilní letectví (CAA).

„Těší nás, že již můžeme autopilota Genesys pro stroj 505 nabídnout našim zákazníkům ve Velké Británii,“ řekl Duncan Van De Velde, generální ředitel Bell pro Evropu a Rusko. „Tento systém snižuje pracovní zátěž pilotů, zvyšuje jejich pohodlí při letech na dlouhé vzdálenosti a v případě potřeby poskytne asistenci, například když pilot ztratí vizuální kontakt se zemí kvůli špatných meteorologickým podmínkám.“

Systém je k dispozici ve dvou- nebo tříosé konfiguraci: dvouosá verze zahrnuje řízení náklonu (udržování výšky, IAS Hold) a řízení příčného náklonu (udržování HDG, NAV, režim vertikální navigace) a tříosá varianta přidává řízení odklonu.

Kromě toho je systém vybaven:

  • systémem pro zvýšení stability, který v případě nepříznivého náklonu nebo sklonu stroje automaticky obnoví polohu letounu blízkou vodorovné poloze, a to při všech rychlostech;
  • zapojení funkce stability ve všech fázích letu;
  • ochrannou funkci, která zabraňuje překročení rychlosti a nedostatečnému zrychlení.

Majitelé si mohou tento systém objednat u nových letounů Bell 505 nebo si jej nechat dodatečně namontovat do stávajících modelů prostřednictvím autorizovaného prodejce společnosti Genesys Aerosystems.

„Ve Velké Británii jsme na certifikaci autopilota pro 505 netrpělivě čekali,“ řekl Gary Slater, ředitel a majitel společnosti Helix AV. „Pro Bell 505 je jeho schválení skvělá zpráva, výrazně totiž vylepšuje výkonnost stroje.“

Díky nejnovější avionice Garmin, dvoukanálovým digitálním plně automatickým systémům ovládání motoru (FADEC) a autopilotu Genesys HeliSAS je Bell 505 nejpokročilejším krátkým lehkým vrtulníkem na trhu. Přes 300 strojů Bell 505 je provozováno ve více než 55 zemích na všech šesti kontinentech světa.

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově je společnost známá pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativní řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje od Bell slouží zákazníkům ve více než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální obchodní síť tvořenou podniky z leteckého, vojenského, průmyslového a finančního odvětvíu k tomu, aby svým zákazníkům poskytovala inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě díky svý silným značkám – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat informace o výnosech a tržbách nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Tato prohlášení se vztahují pouze k datu, kdy byla zpráva vydána, a naší povinností není je v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato prohlášení podléhají známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.