Definujte budoucnost designu: Soutěž Huawei Next Design Awards 2021 je v plném proudu

Umělci a designéři z celého světa mohou předvést svou kreativitu od 31. května v rámci soutěže Huawei Next Design Awards. Letošní ročník pod záštitou HUAWEI Themes se nese v tématu „Nechte inspiraci plynout“. Akce je přehlídkou talentovaných designérů a nabízí jim možnost podělit se o špičkovou digitální estetiku s masivní uživatelskou základnou po celém světě.

Ceny Huawei Next Design Awards přitahovaly už od svého založení ty nejlepší a nejinovativnější designéry, zejména díky globálnímu dosahu a odvážné vizi. V roce 2020 soutěž zaznamenala více než 41 000 přihlášek z 90 zemí a více než 100 oceněných designérů bylo certifikováno do HUAWEI Themes. Prestiž spojená s vítězstvím zaručila řadě designérů a jejich námětům komerční úspěch.

Letošní ročník je rozdělený do 7 různých kategorií: Phone Themes, Watch Faces, Cities in Bloom, Foldable Screen Themes, Enjoy the Moment, Original IP a Wallpapers. Kategorie Phone Themes je zaměřená na design prvků rozhraní mobilních telefonů, jako jsou uzamčené a domovské obrazovky nebo ikony. 

Kategorie Watch Faces se zaměřuje na design ciferníků chytrých hodinek a náramků, se zvláštním důrazem na kreativní a personalizovaný vzhled. S růstem popularity nositelné technologie totiž roste i komunita, které na vzhledu ciferníků čím dál více záleží. Proto se může každý vyjádřit prostřednictvím různých uměleckých děl, které najdete v aplikaci Huawei Themes. Nebo můžete vytvořit vlastní návrhy a uplatnit své dovednosti společně s Huawei.

Enjoy the Moment je soutěžní kategorií napříč průmyslovými odvětvími, kterou spustily společnosti Huawei a Pizza Hut. Designéři se v ní můžou kreativně vyřádit při tvorbě nápaditých balení jídla.

Uznávaná porota s osobnostmi z oblasti designu

Letošní porota čítá 10 významných jmen z oblasti umění a designu. Patří mezi ně Song Xiewei, děkana fakulty designu na pekingské Central Academy of Fine Arts, Thomas Paulen, generální ředitel VanBerlo, známé holandské designové agentury, Ren Renwick, generální ředitel Asociace ilustrátorů, nebo Takashi Akiyama, mezinárodně proslulý ilustrátor a tvůrce plakátů.

Zapojí se také tým hostujících světových umělců, kteří přispějí do soutěže svým odbornými znalostmi a neocenitelnou perspektivou. Nechybí mezi nimi Andrey Kasay z Ruska, který plní mystické světy populárními kreacemi a karikaturami, Minji Moon, renomovaný ilustrátor a umělec z Jižní Koreje, a Tango, slavný čínský karikaturista a ilustrátor.

Ceny v hodnotě 200 000 USD a vlastní motiv na displejích

Na letošní soutěži budou uděleny ceny v hodnotě 200 000 USD, včetně ocenění Grand Prize, Stars of Tomorrow, International Artists a Amazing Animators. Vítěz Grand Prize získá celkem 20 000 USD, z toho 10 000 USD v hotovosti, dalších 10 000 USD v grantech, smartphone HUAWEI Mate 40 a nejnovější chytré hodinky Huawei.

Vítězové se také stanou certifikovanými designéry HUAWEI Themes, takže mohou vydávat svá díla přes tuto platformu a získávat z ní příjmy. K 31. březnu 2021 byla služba HUAWEI Themes dostupná ve více než 170 zemích a její globální uživatelská základna čítala 600 milionů uživatelů s ohromujícími 120 miliony aktivních uživatelů měsíčně. HUAWEI Themes pomohly vybudovat živou komunitu více než 6 000 tvůrců, z nichž stovky vydělají svou prací více než 1 milion juanů ročně (3,3 milionu korun).

Dnešní uživatelé touží po personalizovaném designu, který vyjadřuje jejich vášně a odhaluje smysl pro styl. Vzhled telefonů a ciferníků proto utváří novou estetickou hranici a designéři mají zároveň možnost překlenout propast mezi uměním a technologií. Huawei Next Design Awards 2021 je oslavou této nové reality, kde další skvělý design osloví stovky milionů uživatelů. Představivost už tak není zdaleka omezena limity pera, barev nebo papíru.

Další informace o Huawei Next Design Awards 2021 najdete na tomto odkazu.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.