NETGEAR získal třináct prestižních ocenění Red Dot Award

Wi-Fi Mesh systémy Orbi a routery Nighthawk společnosti NETGEAR obdržely třináct ocenění mezinárodní organizace Red Dot za inovativní design

Praha, 14. června 2021 – Společnost NETGEAR, přední světový poskytovatel inovativních síťových produktů, dosáhla rekordního úspěchu v letošním ročníku prestižní soutěže organizace Red Dot. Porota složená z mezinárodních odborníků na produktový design udělila ocenění Red Dot Award 2021 třinácti výrobkům NETGEAR z produktových řad Nighthawk a Orbi.

„Vítězové Red Dot Award byli letos obzvláště působiví. Design jejich výrobků má vynikající parametry z estetického i funkčního hlediska. Je velmi obtížné uspět v tak silné světové konkurenci a získat si naši porotu. Proto chci laureátům velmi upřímně pogratulovat k jejich skvělému úspěchu,“ řekl Peter Zac, zakladatel a CEO organizace Red Dot.

Ocenění Red Dot Award 2021 získaly tyto produkty NETGEAR:

 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi AX6000 (RBK850)  [ENG]  [CZ]  
 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi AX4200 (RBK750) [ENG]  [CZ]   
 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém se zabudovaným DOCSIS 3.1 kabelovým modemem Orbi AX4200 (CBR750) [ENG]  
 • 4G LTE modem a třípásmový Wi-Fi Mesh router Orbi AC2200 (LBR20) [ENG]  [CZ]  
 • Dvoupásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi (RBK350) [ENG]  [CZ]  
 • Dvoupásmový Wi-Fi Mesh systém Orbi AC1200 (RBK13) [ENG]  
 • Mobilní 5G Wi-Fi 6 router Nighthawk M5 (MR5200) [ENG]  [CZ]  
 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Nighthawk AX3600 (MK83) [ENG]  
 • 8streamový třípásmový Wi-Fi 6 router Nighthawk AX6000 (RAX70) [ENG]  
 • Wi-Fi Mesh extender Nighthawk AX8 (EAX80) [ENG]  [CZ]  
 • Wi-Fi 6 router Nighthawk s DOCSIS 3.1 kabelovým modemem (CAX30) [ENG]  
 • Wi-Fi 6 router Nighthawk s DOCSIS 3.1 kabelovým modemem (CAX80) [ENG]
 • Kabelový multigigabitový 2,5Gb/s modem Nighthawk DOCSIS 3.1 (CM2050) [ENG]

„Společnost NETGEAR vždy dodávala kvalitně navržené a zkonstruované produkty, které jsou špičkou v oboru. Od zavedení divize průmyslového designu v roce 2018 jsme významně rozšířili náš designérský tým a tento krok se jednoznačně vyplatil,“ říká Robert Springer, ředitel průmyslového designu společnosti NETGEAR. „Zaměřili jsme se na vývoj designové strategie pro každou z našich značek a kladli důraz na řešení designu do nejmenších detailů. Propojili jsme funkce a design, čímž dodáváme krásu a užitečnost produktům, se kterými prožíváme každý den. Je skvělé, že tato naše vize naplňuje i očekávání odborníků v porotě prestižní designové soutěže Red Dot.“

Experti vybrali 13 produktů od NETGEAR

Porota organizace Red Dot už od roku 1955 každoročně oceňuje nejlepší světové produkty z pohledu jejich designu. Více než 50 porotců se v letošní soutěži opět řídilo heslem „Hledání výjimečného designu a inovací“. Mezinárodní panel odborníků tvoří experti z nejrůznějších odvětví. Ti zkoumali výrobky zařazené do soutěže v průběhu několika dní a při hodnocení se řídili kritérii jako formální kvalita, ergonomie nebo životnost produktu. 

Produkty NETGEAR, které letos získaly ocenění, budou k vidění na online výstavě na webu Red Dot od 21. června 2021. Tímto datem také začíná Red Dot Design Week, během kterého letošní vítězové včetně produktů NETGEAR vystoupí na digitálním pódiu a budou oceněni online.

Od 22. června 2021 bude NETGEAR také součástí výstavy „Design on Stage“ v Red Dot Design Muzeu v německém Essenu, kde jsou tradičně vystavovány všechny oceněné produkty. Návštěvníci muzea se mohou seznámit s kvalitou designu v prostoru, který kombinuje moderní designová řešení a historickou průmyslovou architekturu. V srpnu pak vyjde ročenka Red Dot Design 2021/2022. Tato publikace poskytne čtenářům ucelený přehled o nejnovějších poznatcích a trendech v produktovém designu.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.