Gebrüder Weiss uspěl ve srovnání evropských přepravců sběrných zásilek

Praha, 17. června 2021 – Česká pobočka logistické společnosti Gebrüder Weiss v Jenči získala první místo v kategorii „Improvement of the year“ v rámci hodnocení partnerů evropské sběrné nákladní sítě System Alliance Europe. „Za tento úspěch vděčíme našim zaměstnancům, kteří v uplynulých měsících a za nejtěžších podmínek učinili naprosté maximum pro plynulou dodávku našich služeb zákazníkům v co nejlepší kvalitě. Jménem vedení společnosti bych jim za to rád poděkoval,“ říká Harald Prohaska, Country Manager Gebrüder Weiss ČR. Kvůli přetrvávajícím omezením způsobeným koronavirem byly jednotlivé tituly předány na digitálním ceremoniálu, celkovým vítězem soutěže založené na pravidelných měsíčních kvalitativních a kvantitativních hodnoceních všech členů organizace je Gebrüder Weiss Maďarsko. 

System Alliance Europe je sdružením předních evropských přepravců sběrných zásilek, které je pro zákazníky především platformou garance kvality. Organizační a IT směrnice SAE jsou změřeny na vysoké kvalitativní standardy, transparentní procesy a spolehlivé zpracování zásilek. K řadě úspěchů ve výročním hodnocení partnerů v předchozích letech přidává Gebrüder Weiss další ocenění za kvalitu, inovace a růst objemu sběrných zásilek. Společnost Gebrüder Weiss Hungary získala nejvyšší ocenění, cenu „Partner roku“, třetí místo absolutního pořadí obsadil Gebrüder Weiss Rakousko.

V kategorii „Kvalita“, která je rozdělena podle velikosti podniku, se Gebrüder Weiss umístil na třetím místě (GW Lauterach) a na čtvrtém místě (GW Dunaharaszti) v kategorii „Nad 10 000 zásilek“.

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.