Kuki a Reflex představují vlastní sérii jednoaktovek (ne)divadla

Historky z koronadoby představují první projekt Kuki na poli vlastní tvorby 

Brno, 17. června 2021 – Internetová televize Kuki ve spolupráci s časopisem Reflex natočila minisérii (Ne)divadla: historky z koronadoby. V originálních jednoaktovkách zrcadlících specifika dnešní doby se představí například Marek Taclík, Miroslav Táborský nebo Jitka Smutná. První z her s názvem „Ty ponožky si nesundávej“ bude ke zhlédnutí zdarma již v pondělí 21. června na webu reflex.cz a v internetové televizi Kuki.

Divadelní hry vznikly jako reakce na „kulturní vakuum“ zapříčiněné koronavirovými opatřeními. Neméně důležitá byla i jejich role jakožto aktivní podpory uměleckých profesí: „Těmito hrami jsme chtěli zpřístupnit divadelní zážitek i těm, kteří do hlediště zavítat nemohou, a zároveň podpořit herce a další lidi, kteří jsou na provozu divadel finančně závislí, jako zvukaři, maskérky, produkční nebo osvětlovači. Po několikaměsíční pauze z nich byla radost z možnosti být znovu na place neskutečně cítit,“ říká Lukáš Pazourek, marketingový ředitel televize Kuki.  

Na divadelních prknech pražského divadla Alfred ve dvoře se v průběhu května vystřídaly známé tváře jako Miroslav Táborský, Marek Taclík, Kristýna Frejová, Jitka Smutná nebo Kryštof Rímský. Po celou dobu je ale snímaly kamery způsobem ležícím na pomezí televizní inscenace a krátkometrážního filmu. Unikátní formát tak umožňuje rychlé, adrenalinem nabité zkoušky i natáčení, zároveň je vstřícný k online distribuci i sledování. 

Hry vyšly z pera spisovatelky a redaktorky Reflexu Adély Knapové. Autorka v jednoaktovkách Ty ponožky si nesundávej, Motýle a Stay pozitiv! postupně zpracovává témata typická pro dnešní v lecčem tragikomickou dobu. „Každá z her ukazuje jinou specifickou mezilidskou situaci, dramatickou a zároveň komickou, kterou zahustila karanténa, povinný home office, strach z neznámého viru, budoucnosti nebo chudoby společně s absolutní nemožností předpovídat, co nás čeká,“ vysvětluje Knapová.  

Na základě jejího scénáře se režie ujal respektovaný divadelní režisér Dodo Gombár. „Všechny tři hry ukazují, jak jsme nuceni objevovat nové cesty, i když zároveň lpíme na těch starých, což z nás dělá opět ty směšné lidi, kteří se snaží z historie znovu poučit. A tyto naše pokusy a omyly se odráží s ironickým nadhledem v lehce drzých krátkých dramatických tvarech,“ doplňuje Gombár.

První díl s názvem Ty ponožky si nesundávej bude ke zhlédnutí zdarma už v pondělí 21. června na webu reflex.cz a v internetové televizi Kuki. Další hry budou zveřejňovány postupně – na tu následující, nazvanou Motýle, se mohou diváci těšit již ve středu 28. června, poslední z trojice her pak spatří světlo světa 30. června. 

O společnosti 

Internetová televize Kuki je unikátní, ryze česká IPTV služba, která nabízí sledování televizního obsahu. Kromě více než 33 000 pořadů, které jsou k dispozici na 145 TV kanálech, nabízí možnost zhlédnutí až 7 dní nazpět, TV archiv nebo videopůjčovnu. Více než 50 000 diváků umožňuje velkou míru přizpůsobení v podobě svobodné volby skladby TV kanálů nebo uživatelských profilů. Kromě České republiky působí i na slovenském trhu. Provoz i vývoj Kuki zajišťuje společnost SMART Comp. a.s., poskytovatel internetové služby pod značkou netbox a IPTV služby pod značkou Kuki.

Web ǀ Facebook ǀ Twitter ǀ Instagram

Označeno tagem