Makeři, hlaste se! Pražský festival kreativity Maker Faire hledá nadšené tvůrce a inovátory

  • Festival kreativity a inovací Maker Faire Prague se bude konat 11. a 12. září 2021 na Výstavišti v Holešovicích.
  • Dnes se spouští Výzva pro makery. Organizátoři zvou k účasti na festivalu všechny dospělé i děti, kteří by chtěli veřejnosti představit svůj kreativní projekt.
  • Makeři vystavují zdarma, stačí vyplnit přihlášku na webové stránce akce.

Praha, 17. června 2021 – Po roční pauze se setkání „zlatých českých ručiček“ vrací ve fyzické podobě. Kutilové, makeři a všichni, kdo rádi tvoří, se sejdou o víkendu 11. a 12. září na pražském Výstavišti na Maker Faire Prague, akci, jejímž heslem je Vytáhněte to nejlepší z dílen, ateliérů a garáží! Pořadatelé festivalu dnes vyhlásili Výzvu pro Makery, kteří by se chtěli na akci přihlásit a představit svou tvorbu. Jako nekomerční vystavovatelé dostanou prostor zdarma.

Zpátky mezi makery

Právě novodobí kutilové, inovátoři, hračičkové, zlepšovatelé, vynálezci, bastlíři či řemeslníci, kteří na festivalu formou stánků, dílen i interaktivních workshopů představí svou tvorbu, jsou hlavním tahákem akce. „Chceme, aby byl Maker Faire Prague místem, kde se stírají rozdíly mezi tradičním kutilstvím nebo řemesly a novými technologiemi, jako je 3D tisk, elektronika či programování. Po roce lockdownu je načase vyjít z dílen a garáží a pochlubit se tím, co se v covidové pauze zrodilo v rukách a hlavách českých makerů,“ vyzývá programový ředitel festivalu Jiří Zemánek.

Mottem Maker Fairu je Přijď ukázat, co vyrábíš, a sdílet, co jsi se při tom naučil. Nehledě na věk makera nebo typ tvorby! Právě rozmanitost lidí a jejich projektů přináší festivalu jedinečnou atmosféru neomezené tvořivosti. Makeři se zde mohou vzájemně inspirovat k ještě zajímavějším a kreativnějším projektům,“ dodává Zemánek.

Festival opět na Výstavišti

Festival navazuje na úspěch dvou předchozích ročníků (v letech 2018 a 2019), které dohromady přilákaly na 20 tisíc návštěvníků. V loňském roce epidemiologická situace nedovolila, aby se festival konal ve fyzické podobě, a tak se přesunul do virtuálního studia.

Festival se vrací do Průmyslového paláce na pražské Výstaviště po dvou letech a věříme, že dlouho očekávané znovusetkání makerů se ve své fyzické podobě povede. V případě omezení daných epidemiologickou situací máme v záloze venkovní prostory na Výstavišti. Zkrátka a dobře děláme všechno proto, aby se festival povedl a nic jeho přípravy a průběh nenarušilo,“ říká Marek Vocel z pořadatelské agentury MVP events.

Výzva pro Makery bude na webu festivalu otevřená do 31. července 2021. K přihlášení stačí vyplnit formulář s jednoduchými dotazy, které definují daný projekt. Projekty neziskových a nekomerčních vystavovatelů dostanou výstavní prostor zdarma. Po uzavření výzvy organizátoři akce vyberou zhruba 200 projektů a pomůžou makerům jejich díla co nejlépe prezentovat.
……………………………………………………………………………

O festivalu Maker Faire Prague

Maker Faire je největší světová přehlídka kreativity, inovací a důmyslnosti pro celou rodinu, která se na popud společnosti Make Media koná od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Oba z dosud pořádaných ročníků Maker Faire Prague přilákaly na pražské Výstaviště přes 10 000 návštěvníků a na každém z nich se představilo okolo 200 vystavovatelů. Maker Faire Prague 2021 se bude konat ve dnech 11. a 12. září 2021 opět na Výstavišti v Praze Holešovicích. Veškeré informace najdete na webové stránce prague.makerfaire.com.

Festival organizuje Maker Faire Prague, z.s., jehož členy jsou spolek Žádná věda, držitel festivalové licence, eventová agentura MVP events zodpovědná za produkční zajištění akce a komunikační agentura Taktiq Communications (PR a marketing). Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světového výrobce 3D tiskáren, ve spolupráci s odborným partnerem ČVUT. Vstupenky na festival budou v předprodeji během léta.

Regionální akce Maker Faire se v roce 2021 konají v Českých Budějovicích (11.–12.9.), Liberci (18.–19.9.), Olomouci (2.–3.10.), Ústí n. Labem (9.–10.10.), Mladé Boleslavi (25.–26.9.) a v Brně (23.-24.10.). Pořádá je organizace Make More.