Volba spotřebitelů: 9 privátních výrobků BILLA získává titul Nejlepší novinka 2021

Výrobky privátních značek společnosti BILLA zabodovaly v programu Volba spotřebitelů 2021, kde získaly hned několik prvenství. Na dnešním slavnostním vyhlášení v Altánech Kampa udělila porota ocenění celkem devíti produktům privátních značek BILLA, BILLA BIO a Clever. Na výběr měla tento rok ze 196 výrobků v 60 různých kategoriích. Oceněné výrobky BILLA reagují na poptávku po ekologických, udržitelných a rostlinných produktech.

Na dnešním vyhlášení výsledků 21. ročníku marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, získala společnost BILLA celkem devět prvenství s produkty svých privátních značek. Bodovaly převážně rostlinné nápoje značky BILLA BIO v nově zavedené kategorii Vegetariánské a veganské nápoje. Rozšiřováním nabídky rostlinných a bio výrobků BILLA reaguje na sílící trend udržitelnosti ve stravování.

Spotřebitelé ocenili všech pět variant nových rostlinných nápojů. Logem Nejlepší novinka 2021 v kategorii Vegetariánské a veganské nápoje se tak může prezentovat BILLA BIO rýžový nápoj s kalciem 1l, BILLA BIO mandlový nápoj 1l, BILLA BIO ovesný nápoj s kalciem 1l, BILLA BIO sójový nápoj natural 1l, BILLA BIO sójový nápoj s vanilkou 1l. 

„Zájem spotřebitelům o nové produkty privátních značek nás velmi těší. Úspěchy či případné neúspěchy v programu Volba spotřebitelů jsou pro nás vždy důležitou zpětnou vazbou a ukazatelem. Pomáhají nám lépe reagovat na přání spotřebitelů a flexibilně uzpůsobovat naši nabídku jejich požadavkům,“ řekla manažerka korporátní komunikace BILLA Dana Bratánková.

V kategorii Lahůdek se staly Nejlepší novinkou roku BILLA Okurky ve sladkokyselém nálevu 360 g. V kategorii Mléčných nápojů získaly první místo kefírová mléka Clever třech příchutí; Clever Kefírové mléko natur 500 g, Clever Kefírové mléko jahodové 450 g a Clever Kefírové mléko meruňkové 450 g. Produkty Clever nesou také označení Česká potravina, které zaručuje tuzemskou výrobu a min. 75% obsah českých surovin.   

Podkladem pro udělení ocenění jsou výsledky výzkumu, který i tento rok realizovala společnost Nielsen. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku 4 000 respondentů s cílem zjistit, který z výrobků v každé kategorii považují čeští spotřebitelé za nejlepší. Pořadatelem soutěže je společnost Atoz Marketing Services.

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 240 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. 

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora. Úspěch privátních značek BILLA potvrzují i ocenění v soutěži Volba spotřebitelů 2020, ve které se na 1. místě umístilo hned 12 produktů z 5 produktových řad společnosti BILLA. Privátní značka masa a masných produktů získala nedávno také ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2020 a titul Czech Superbrands 2021 v kategorii masa a masných produktů. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

Více informací na: http://www.billa.cz