Migranti vzkazují Čechům: Žijeme tu v krásné zemi. Jsme součástí.

U příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků přináší lidskoprávní organizace Amnesty International ČR ve spolupráci s kreativním studiem Pure Stuff příběhy uprchlíků, migrantů a lidí na útěku, kteří našli v České republice domov a stali se součástí naší společnosti. 

V nové kampani Jsem součástí tak můžete vidět angolského kněze, který po práci griluje pstruha na své zahrádce, Afghánku jásající z gólu Sparty nebo syrského inženýra v důchodu, který si pročítá Brněnský deník po nedělním obědě,” vysvětluje art director kreativního studia Pure stuff Pepa Dvořáček.

Kampaní chceme upozornit na to, že navzdory aktuálním debatám o tom, zda uprchlíkům vůbec pomáhat a zda je vůbec možné pokojné soužití, jsou migranti a uprchlíci  již dávno nedílnou součástí České republiky, i to je důvod proč jsme se rozhodli pro spolupráci právě s Amnesty International,” dodává spoluzakladatelka studia Pure stuff Sára Šimáčková. 

“Migrace je přirozený fenomén a tak, jako mnoho Čechů a Češek našlo nový domov v zahraničí, tak i v Česku žijí tisíce cizinců a cizinek. Velká část z nich je zde plně integrována a pokud k nim budeme otevření, mohou být pro naši zemi nesporným přínosem,” dodává Šárka Antošová z české Amnesty. 

Chtěl bych vyjádřit vděčnost Česku za to, že nás přijalo a že můžeme v této krásné zemi žít,” vzkazuje syrský inženýr Louai Al Skaf, který v 70. letech vystudoval VUT v Brně, poté se vrátil do Sýrie, ze které však s rodinou po vypuknutí války musel utéct a nový domov a bezpečí nalezl právě v Česku, kde se nyní snaží pomáhat i ostatním v podobné situaci.

V rámci kampaně vznikl fotografický soubor a kampaňová videa. Autorem je art director Pepa Dvořáček. Za dvěma videospoty stojí reklamní režisér Kilián Vrátník. Pure stuff je kreativní studio zaměřující se na autentický branding značek. Má za sebou klienty jako Volkswagen, Tchibo nebo Repete Cycles.

Jsem součástí

Agentura: Pure stuff
Klient: Amnesty International
Nasazení: 22. červen 2021
Obor: Neziskové organizace
Mediamix: Online
Fotografie: Pepa Dvořáček
Režie: Kilián Vrátník

Produkce: Sára Šimáčková
Kamera: Anton Evdoshenko
Set design: Zuzana Bošková

Odkaz na disk s vizuály kampaně: zde

Odkaz na stránku kampaně: http://amnesty.cz/jsemsoucasti