Legendární série, která definovala žánr: Vojenská simulace Arma od Bohemia Interactive slaví 20 let. První díl je dočasně zdarma

Praha, 23. června 2021 – Včerejší den, 22. červen 2021, je pro české herní studio Bohemia Interactive významným milníkem. Uplynulo totiž přesně 20 let od debutu legendární série Arma. Úspěch prvního dílu Cold War Assault dopomohl „Bohemce“ dostat se do myslí a srdcí fanoušků vojenských simulací po celém světě. Oslavy odstartovaly streamem s CEO Markem Španělem a kreativním ředitelem Ivanem Buchtou, slavit se ale bude následujících 20 dní – zejména na sociálních sítích Bohemia Interactive (#20DaysOfArma).

Série Arma nejenže definovala žánr vojenských simulací s otevřeným světem, ale díky své přístupnosti pro modování dala vzniknout množství komunitního obsahu. V průběhu let využívala kreativní komunita platformu Arma k vylepšení herních zážitků, inovovala žánr survival a přispěla ke zrodu her typu battle royale. Klíčové momenty a zajímavá data z historie série Arma si můžete prohlédnout ve speciální výroční infografice (hi-res verze v příloze).

Oslavy 20. narozenin odstartovaly 22. června, kdy zakladatel a CEO Bohemia Interactive Marek Španěl, kreativní ředitel Ivan Buchta a komunitní manažer Arma 3 Niles George pro fanoušky uspořádali live stream. V rámci něj se ohlédli do historie vzniku jednotlivých her série, zahráli si naživo některé ikonické mise a představili fanouškům několik novinek. VOD je k dispozici ke zhlédnutí na oficiálním kanálu Arma YouTube.

Alespoň prostřednictvím předtočených videopřání se na streamu objevily některé legendy série Arma, jako Viktor Bocan, Jay Crowe, Dean Hall nebo jeden z otců zakladatelů série Jan Hovora.

Nechyběly ani dárky pro fanoušky. Představen byl speciální balíček Arma 20th Anniversary Edition se zvýhodněnou cenou, který obsahuje všechny tituly Arma. První díl série Cold War Assault je navíc na Steamu a GOG po dobu dvou dnů zdarma.

Se dvěma dekádami „v zádech“ má tým Bohemia Interactive co oslavovat. Narozeninový stream tak pouze odstartoval dvacetidenní oslavy, během kterých se fanoušci série dočkají dalších dárků, soutěží a zajímavého obsahu. Sledovat je mohou na sociálních sítích Bohemia Interactive a Arma 3 pod hashtagem #20DaysOfArma. 

Sledujte také naše další komunikační kanály

Internet, web, website, site icon - Download on IconfinderWebové stránky
Aplikace Facebook dostává redesign, mění ikonu i Messenger | ApplištěFacebook
Twitter
Youtube Icon Flat - Icon Shop - Download free icons for commercial useYouTube
LinkedIn

–      KONEC      –

O hře Arma 3

Arma 3 je posledním dílem uznávané série Arma společnosti Bohemia Interactive. Hra nabízí autentický vojenský zážitek v rozsáhlém otevřeném světě. Arma 3 se odehrává na do posledního detailu vytvořených mapách a nabízí pestrou škálu obsahu pro jednoho i více hráčů, doplněnou širokou paletou zbraní, vybavení, doplňků, vozidel a různých frakcí. Editor scénářů ve hře umožňuje hráčům vytvářet vlastní komplexní scénáře. Ty lze snadno sdílet prostřednictvím Arma 3 Steam Workshopu. Arma 3 je k dispozici pro Windows PC a do dnešního dne se prodalo přes 7 milionů kopií základní hry a 12,5 milionu DLC. 

Další informace najdete na www.arma3.com.

O herním studiu Bohemia Interactive

Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené v roce 1999. Jeho portfolio tvoří série vojenských simulací ARMA pro PC, průkopnický online survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One, Playstation a Nintendo Switch. Bohemia Interactive si zakládá na úzké a dlouhodobé spolupráci s komunitou, tvorbě her i platforem s dlouhou životností i vývojářskou podporou, ale hlavně na hledání novátorských řešení při vývoji a vydávání nových titulů. Bohemia Interactive je členem Asociace českých herních vývojářů a sama se vlastními aktivitami podílí na rozvoji a zlepšování podmínek pro vývoj her v ČR.