Vlajková loď realme GT 5G s výkonem a výdrží špičkových sportovních vozů zamířil do prodeje

23. června 2021 – Praha, Česká republika – realme, nejrychleji rostoucí značka smartphonů na světě, odstartoval v pondělí 21. června v Česku prodej očekávaného modelu realme GT 5G. Chytrý telefon s neuvěřitelnou rychlostí je úvodním produktem v rámci řady GT a prvním zařízením s čipsetem Qualcomm Snapdragon 888. Nový realme GT 5G je v prodeji ve dvou barvách – Dashing Blue a Racing Yellow. Varianta 8+128 GB je k dispozici za 12 999,- Kč a varianta 12+256 GB stojí 14 499,- Kč. Chytrý telefon přináší vše, co uživatelé očekávají od špičkových modelů a zároveň zůstává cenově dostupný. Největší zájem je během prvních dnů prodeje o žlutočerný „sportovní“ model se zády z veganské kůže. 

Hlavním důvodem, proč zvolit telefon realme GT 5G je jeho nepřekonatelný výkon. Telefon je vybaven čipem Qualcomm Snapdragon 888, která má novou superefektivní LPDDR5 RAM a nejrychlejší úložiště UFS 3.1, což je dalším důkazem toho, že realme zpřístupňuje špičkové technologie širokému okruhu uživatelů po celém světě. Díky nejpokročilejší 5nm technologii zpracování zlepšuje Qualcomm Snapdragon 888 výrazně výkon a výpočetní sílu, kterou se realme GT 5G pyšní. Ve srovnání s předchozí generací se spolu se silnějším a větším jádrem Cortex-X1 a třemi vysoce výkonnými jádry nové generace A78 se zvýšil výkon procesoru telefonu o 20 % a snížila se spotřeba energie o polovinu. 

Realme GT 5G navíc využívá nový VC chladicí systém z nerezové oceli, který umožnil vytvořit „nejchladnější 888“, což hraje zásadní roli pro trvale vysoký výkon telefonu. Nerezová ocel totiž optimalizuje rozptyl tepla. Během testování tak chladící systém z nerezové oceli vykazoval o 50 % vyšší chladící výkon ve srovnání s tradičním VC systémem z mědi a byl schopen snížit teplotu jádra CPU až o 15 °C.  

Navzdory ultratenkému tělu s hmotností méně než 186 g je realme GT 5G navíc vybaven velkou 4 500 mAh baterií a podporou nabíjení SuperDart 65 W, což umožňuje úplné nabití telefonu za pouhých 35 minut. 

O značce realme 

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare to Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu. realme působí na 61 trhů po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů. Za 12 měsíců od vstupu na český trh se vypracoval do TOP 4 nejdodávanějších značek a dle dat výzkumné společnosti Canalys vykázal ohromující meziroční nárůst o 4104 procent.