PriceHubble kupuje český proptech startup Realtify a expanduje na český a slovenský trh

Praha, 24. 6. 2021 – Rychle rostoucí evropský proptech PriceHubble založený v roce 2016 ve Švýcarsku dosahuje nového milníku v rámci své mezinárodní expanze. Odkupem českého proptech startupu Realtify dokončila B2B proptech společnost PriceHubble úspěšně svou čtvrtou akvizici, s níž vstupuje také na slovenský trh. Nově tak působí v devíti zemích.

Společnost PriceHubble se zabývá tvorbou inovativních digitálních řešení založených na datech pro trh rezidenčních nemovitostí a finanční hodnotový řetězec, a to na základě analýzy, oceňování nemovitostí a průzkumu trhu. Kromě toho klientům poskytují poradenství, konzultační služby a management portfolia. Využitím big dat, špičkové analytiky a nejmodernější vizualizační technologie přináší Pricehubble na trh produkt založený na oceňování nemovitostí a tržních znalostech. Čtvrtou akvizicí proptech společnost posiluje svůj strategický růst a expanzi. S budoucím zaměřením na střední a východní Evropu vstupuje na trh v České republice a na Slovensku. Společnost PriceHubble založená v roce 2016 Markusem Stadlerem a Dr. Stefanen Heitmannem v Curychu již působí na devíti evropských a asijských trzích.

Společnost Realtify byla založena v prosinci 2019 v Praze Vladislavem Kochetovem a rychle si vybudovala svou pozici na trhu. Český proptech poskytuje analytické a výzkumné nástroje pro profesionály v oblasti rezidenčních nemovitostí a v současné době ho tvoří tým 10 specialistů. PriceHubble získává 100% podíl ve společnosti Realtify, která bude nadále fungovat pod názvem PriceHubble Czechia. Název produktu pro Českou republiku i Slovensko zůstane Realtify. Tým Realtify bude plně integrován do PriceHubble a Vladislav Kochetov převezme roli výkonného ředitele nového subjektu. Bude zodpovědný za rozvoj podnikání PriceHubble ve střední a východní Evropě.

„Jsme hrdí, že jsme se stali součástí rodiny PriceHubble. Celý tým se těší na spolupráci s globální kapacitou v oblasti AI analytiky a digitálních řešení pro realitní trh.  Společně významně přispějeme k digitalizaci celého hodnotového řetězce ve střední a východní Evropě,“ říká Vladislav Kochetov.

„PriceHubble je bezpochyby jednou z nejrychleji rostoucích proptech společností v Evropě a touto transakcí dále posiluje svou pozici. Ve střední a východní Evropě jsme zaznamenali silný potenciál pro náš další růst a rozšíření týmu o společnost Realtify nám umožní urychlit expanzi na trhu tohoto regionu,“ dodává Julien Schillewaert, generální ředitel společnosti PriceHubble.

„Již nyní se zákazníkům v regionu věnujeme a spolupracujeme na atraktivní řešením pro obě strany. PriceHubble je nejen jednou z nejrychleji rostoucích mezinárodních proptech společností, ale také tou nejmezinárodnější,“ komentuje nejnovější akvizici Stefan Heitmann, předseda představenstva a zakladatel PriceHubble.

O společnosti PriceHubble

PriceHubble je švýcarská B2B proptech společnost, která vytváří inovativní digitální řešení pro realitní průmysl založená na oceňování nemovitostí a znalostech trhu. Využitím big dat, špičkové analytiky a vizualizací přináší produktové portfolio PriceHubble novou úroveň transparentnosti na trhu. Svým zákazníkům pomáhá rozhodovat se v oblasti realitních investic na základě co nejpřesnějších poznatků založených na datech, jako jsou ocenění, analýzy trhu, prognózy hodnoty nebo simulace budov, a zlepšit dialog s koncovým spotřebitelem. Digitální řešení PriceHubble jsou navržena tak, aby pomáhala všem hráčům v celém hodnotovém řetězci nemovitostí (bankám, správcům aktiv, developerům, správcům nemovitostí a realitním makléřům). PriceHubble již působí ve Švýcarsku, Francii, Německu, Rakousku, Japonsku, Nizozemsku, Belgii, České republice a Slovensku a zaměstnává více než 100 lidí po celém světě.

O Realtify

Realtify vzniklo na konci prosince roku 2019 a začalo první verzi svého produktu prodávat klientům v České republice v srpnu 2020. V současnosti má přes 30 klientů, mezi nimiž jsou developeři, investoři, ale i realitní kanceláře či další proptech startupy. Realtify vyvíjí co nejdokonalejší automatickou analytiku pro development rezidenčních nemovitostí. Klientům poskytuje data, business intelligence a ocenění hodnoty nemovitostí. Firma úspěšně prošla předním evropským akcelerátorem a nejaktivnějším investorem rizikových kapitálů StartUp Wise Guys a to včetně seed investice 100 000 eur.