AQ Labrador 39 snoubí moderní design s luxusním hudebním zážitkem

Horizontální dýhování nových reprosoustav odráží poslední interiérové trendy a lichoběžníková konstrukce s prémiovým osazením zajistí perfektní zvuk.

Červenka, 25. června 2021 – Společnost AQ, výrobce špičkových českých Hi-Fi reprosoustav, představil nový regálový model AQ Labrador 39. Ten se pyšní zcela přepracovanou lichoběžníkovou konstrukcí zvyšující tuhost korpusu i jeho odolnost proti vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu. Posluchači se tak mohou těšit na precizní projev napříč frekvenčním rozsahem 45 Hz – 30 kHz s tolerancí +/- 3dB, který jim zprostředkují špičkové dánské měniče a ručně pájená výhybka. 

Díky pevnému a solidnímu basu zastanou AQ Labrador 39 snadno roli hlavních reprosoustav v menších poslechových prostorách, ale mohou se stát také luxusními efektovými reprosoustavami pro velká domácí kina. Zákazníci přitom ocení jejich transparentnost a věrnost projevu. Moderní vzezření reprosoustav zajistí horizontální dýhování a transparentní matný lak, které si získávají v interiérovém designu čím dál větší oblibu. Příjemným detailem je magnetické uchycení síťky, díky kterému si po jejím sejmutí reprosoustavy zachovávají ničím nerušený elegantní vzhled.

Design, který potěší zrak i sluch

Inovovaná konstrukce využívající lichoběžníkové geometrie nejen dobře vypadá, ale přináší posun i ve zvukové prezentaci. Díky omezení počtu rovnoběžných ploch jsou reprosoustavy odolnější vůči vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu a nový tvar přinesl i nárůst jeho tuhosti. Na té se dramaticky podílí i změna výchozích materiálů. Na rozdíl od minulé generace, která v méně exponovaných částech využívala dřevotřísky, se AQ Labrador 39 vyrábí kompletně z tuhé 19mm MDF, která je navíc dýhovaná z obou stran. Vnitřní zatlumení pak zajišťuje kombinace molitanových panelů a akustického rouna. Reprosoustava tak poskytne nejen více detailů, ale také mohutnější kontrolovaný bas, který byl v minulosti vyhrazen modelům řady Pontos.

Velmi praktickým detailem je vyústění bassreflexového rezonátoru na čelní straně, který eliminuje problémy s optimálním ustavením reprosoustav a magnetické uchycení ochranných sítěk. To usnadňuje jejich rychlou instalaci v případě nutnosti chránit designový skvost před domácími mazlíčky či potomky. Přírodní dýhovaný povrch v matném transparentním laku pak potěší v jakémkoli moderním interiéru a zajistí unikátnost každého kusu.

České řemeslo a věhlasné dánské měniče

Všechny reprosoustavy společnosti AQ jsou vyráběny přímo v České republice a nejinak je tomu v případě poslední novinky. Zákazníci se tak mohou těšit na špičkové zpracování, ruční pájení vnitřní kabeláže i výhybky bez použití kompromisních plošných spojů. Nehrozí tak degradace interních konektorů, které zde zcela absentují, ani omezení kvality přednesu v důsledku nedostačujícího průřezu signálových cest na výhybce. Nic tak nebrání bezproblémovému průchodu signálu i všech hudebních detailů.

Co nejpřesnější vykreslení každého tónu i prostoru nahrávky mají na starost elektroakustické měniče dánské výroby. Pevný a konkrétní bas i příkladně čitelné střední pásmo zajistí reproduktor Scan-Speak s litým košem, jehož 5“ membrána je tvořena kompozitem skelných vláken a tlumicího nátěru pro co nejpřirozenější zvuk. Na pozici výškového měniče se pak usadila 1“ textilní kalota Vifa s cívkou chlazenou ferrofluidem, která bez problémů reprodukuje i ty nejjemnější nuance oblíbených skladeb.

Cena a dostupnost

Nové reprosoustavy AQ Labrador 39 jsou k dispozici v provedení s přírodní ořechovou dýhou a dýhou z černě mořeného jasanu na stránkách www.aq.cz, www.hifi-audio.cz, v kamenných prodejnách AQ studio a u vybraných partnerů za cenu 19 990 Kč. Další varianty budou k dispozici v blízké budoucnosti.

 O firmě AQ

Firma AQ, s.r.o. působí na trhu s audiem od roku 1995, kdy se její zakladatelé rozhodli proměnit svou lásku ke kvalitnímu zvuku v podnikání. Základní myšlenkou firmy, které se stále drží, je výroba vysoce kvalitních hi-fi reproduktorů, jejichž vývoj i výroba stále probíhá v mateřské továrně v obci Červenka. Zakladatelé firmy a konstruktéři tak mají plnou kontrolu nad výběrem komponent a materiálů pro konstrukci reprosoustav, které se pyšní úžasným poměrem kvality a ceny. 

Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat také další produkty a příslušenství reprosoustav jako jsou kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl dnes již celosvětově známý výrobce gramofonů Pro-Ject, jehož gramofony se vyrábí rovněž v České republice. Později přibylo i mnoho dalších značek z oblasti kvalitního audia.

Označeno tagem