Češi vyrazili na sportoviště. Jdou shodit nadbytečná kila, která přibrali za poslední rok v koronakrizi

Češi ve velkém vyrazili na sportoviště. Výrazně roste počet lidí, kteří nyní – po dlouhých lockdownech – chodí do fitness center a dalších sportovních areálů, zvyšuje se zájem o plavecké bazény. Chceme se totiž dostat znovu do kondice, kterou jsme ztratili. Podle průzkumu společnosti Edenred Češi přiznávají, že se kvůli častým omezením v posledním roce výrazně méně hýbali a nepravidelně jedli. Výsledek? Polovina z nás přibrala na váze, v průměru 2,5 kilogramu.

Náhlý zájem o sport to má celé pomoci zvrátit.  „Desetitisíce uživatelů volnočasových benefitů nyní změnily své spotřebitelské chování. Vůbec největší změnu spojenou s výrazným nárůstem počtu transakcí sledujeme od 14. června 2021. To byla se již otevřela všechna vnitřní sportoviště. Oproti období předchozích 14 dní od 31. května narostl počet transakcí ve sůportovních areálech prostřednictvím benefitních karet a poukázek 69 %. V období od poloviny do konce května byl kvůli výrazným omezením zájem lidí o sportovní aktivity ve vnitřních prostorách sportovišť ještě minimální.“ říká personální ředitelka společnosti Edenred Karolína Häuslerová.  V létě Edenred očekává velký zájem o bazény a plovárny, podobně jako loni při krátkém uvolnění. „Letní sezona byla loni dokonce tak silná, že za celý rok se i přes dlouhodobá omezení tržby v plaveckých centrech a bazénech celkově propadly meziročně jen o pětinu,“ uvádí personální ředitelka Edenredu Karolína Häuslerová.  

Češi přitom nyní cítí, že mají co dohánět. V průběhu lockdownů jsme totiž museli tělesné aktivity výrazně omezit. 54 % lidí v průzkumu Edenredu uvedlo, že se v době pandemie hýbalo výrazně méně, 13 % dotazovaných dokonce uvedlo, že se nehýbali vůbec, protože byli stále doma. 

Chyběl ale i běžný, každodenní pohyb, třeba i cesta na oběd do restaurace. Zatímco před pandemií se u pracovního stolu stravovalo jen 18 % Čechů, v době pandemie to bylo 27 % Čechů. 

To vše ve výsledku vedlo k tomu, že Češi výrazně přibrali. Plných 56 % lidí podle průzkumu Edenredu (prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos) přiznalo, že za poslední rok přibrali na váze, a to průměrně o 2,5 kg.  Čtvrtina Čechů přibrala o více než čtyři kila, 5 % z nás má dokonce o více než 10 kg. 

Současná situace je alarmující – již před koronavirem zaujímali Češi podle Světové zdravotnické organizace 7. místo v žebříčku nejobéznějších Evropanů. „Pevně věříme, že návrat na sportoviště Čechům pomůže. Je ale třeba, aby se lidé také pravidelně a kvalitně stravovali. Věříme, že návrat do práce a stravování v restauracích a jídelnách k tomu rovněž napomohou,“ doplňuje Häuslerová. 

Přílohy: výsledky průzkumu Edenred – co přinesla koronakrize.
(Instant Research, 523 respondentů)

Přibral/a jste za poslední rok (za covidové období) na váze?%
Ano, do 2 kg13,4
Ano, 2–4 kg15,9
Ano, 4–6 kg12
Ano, 6–10 kg8,8
Ano, více než 10 kg4,8
Ne, mám pořád stejně20,8
Ne, zhubnul/a jsem do 2 kg3,6
Ne, zhubnul/a jsem 2–4 kg2,1
Ne, zhubnul/a jsem 4–6 kg2,3
Ne, zhubnul/a jsem 6–10 kg2,5
Ne, zhubnul/a jsem více než 10 kg1,9
Nevím11,9

▬▬

Edenred ČR obsluhuje 700 000 každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 000 partnerských provozoven. V oblasti digitalizace patří k lídrům českého trhu. Stravenky a volnočasové benefity jsou k dispozici na jedné platební kartě Edenred Benefits. Karta umožňuje platbu mobilními aplikacemi Apple Pay a Google Pay. Čerpání benefitů je možné online díky platformě Edenred Benefity Café.

Skupina Edenred je přední platforma služeb a plateb a každodenní společník ekonomicky aktivních lidí. Propojuje 50 milionů uživatelů z řad zaměstnanců se 2 miliony partnerů z řad obchodníků prostřednictvím 850 tisíc klientů z řad podniků ve 46 zemích. Edenred nabízí účelová platební řešení pro stravování (stravenky), profesní mobilitu ((palivo, mýtné, údržba, služební cesty motivační pobídky (dárkové poukázky, platformy pro zapojení zaměstnanců) a podnikové platby (virtuální karty). Tato řešení zvyšují pohodu a kupní sílu zaměstnanců, zvyšují atraktivitu a efektivitu společností a oživují trh práce a místní ekonomiku.

10 000 zaměstnanců společnosti Edenred usiluje o to, aby se svět práce stal propojeným ekosystémem, který je každý den bezpečnější, efektivnější a uživatelsky přívětivější.

V roce 2019 skupina díky svým globálním technologickým aktivům spravovala obchodní objem 31 miliard EUR, a to především prostřednictvím mobilních aplikací, online platforem a karet.

Edenred je zapsán na burze cenných papírů Euronext v Paříži a je zahrnut v následujících indexech: CAC Next 20, FTSE4Good a MSCI Europe.

Více informací naleznete na: www.edenred.com