Projekt finančního antiviru Patron GO získal další investici, nyní ve výši 15 000 000 korun

Za investicí stojí známá investiční skupina P&J Capital a zkušený investor Ory Weihs

Praha 29. června 2021 – Finanční antivirus Patron GO, který hlídá zdraví rodinných rozpočtů, získal investici na další rozvoj ve výši 15 milionů Kč. Za investicí stojí investiční skupina P&J Capital a zkušený andělský investor Ory Weihs. Patron GO vychází z dílny Jiřího Patáka, známého například z populárního srovnávače finančních produktů ChytryHonza.cz a Lukáše Vršeckého, který vybudoval věrnostní platformu Rondo. Pro rozjezd finančního antiviru Patron GO získali už před časem Lukáš Vršecký s Jiřím Patákem finanční podporu od investičního fondu Lighthouse Ventures Michala Zálešáka.     

Nová mobilní aplikace úspěšně odstartovala v polovině dubna letošního roku. Její výsledky zatím překonávají očekávání. K dnešnímu dni má už přes 8300 registrovaných uživatelů. Těm pomocí speciálního algoritmu identifikovala 7800 finančních virů, tedy předražených, ale zároveň i nebezpečných plateb, kterých je potřeba se zbavit. Pokud by to všichni její aktuální uživatelé udělali, ušetřili by téměř 50 milionů Kč. 

„Finanční antivirus Patron GO otevírá úplně novou úroveň správy financí. Staví na hluboké znalosti trhu, byznysových dat a pokročilém transakčním mapování. Vše probíhá jednoduše a na jednom místě přímo v mobilu,“ říká Jiří Paták, spoluzakladatel projektu finančního antiviru Patron GO.

„Pandemie akcelerovala neochotu lidí chodit na pobočky a osobně řešit nastavení služeb. On-line srovnávače zase mnohdy vyžadují vyplnění sáhodlouhých formulářů. Jedna instituce, která by uměla vše vyřešit na jednom místě, navíc zatím neexistovala. To se ale s příchodem aplikace Patron GO na trh změnilo,“ uvádí Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO.  

Patron GO v sobě kombinuje hluboké finanční znalosti Jiřího Patáka a zkušenosti s mobilními aplikacemi Lukáše Vršeckého. Úspěch projektu přilákal i další investory, kteří nyní investují částku ve výši 15 000 000 Kč na další rozvoj aplikace. Za touto investicí stojí známá investiční skupina P&J Capital a globální investor se zkušeností se vstupem na londýnskou burzu Ory Weihs.

„Věříme v potenciál finančních technologií postavených na otevřeném bankovnictví. Patron GO je unikátním pojetím tohoto principu. Ve spojení se zkušenými zakladateli, jakými jsou Jiří a Lukáš, je společnost na správné cestě uspět nejen v Česku, ale i v zahraničí,“ říká Jaroslav Ton ze společnosti P&J Capital.

„Již nějakou dobu se věnuji oblasti osobních financí a vidím, že se mnoho lidí rozhoduje chybně, protože nemají přístup ke správným nástrojům a relevantním datům. Patron GO jim v tomto směru nabízí cennou službu, která může oslovit nejen lokální, ale i globální uživatele. Mým cílem je vést projekt k budoucí expanzi za hranice České republiky, nejprve však musíme prokázat naše schopnosti na tuzemském trhu,“ uvádí Ory Weihs

„Jiří s Lukášem už v minulosti prokázali, že umějí postavit firmu na zelené louce. Jsme rádi, že jsme se rozhodli spolupracovat s nimi od samotného počátku. Již první čísla 

bezprostředně po uvedení aplikace Patron GO na trh jasně prokázala, že jsme se rozhodli správně,“ dodává Michal Zálešák, řídící partner investičního fondu Lighthouse Ventures.

Jak Patron GO odhalí prodejce finančních virů? 

Antivirus Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví komplexně. Identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní.

Pokud bude uživatel aplikace chtít viry odstranit, u jednodušších služeb mu stačí pár kliků. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, je pak majitel účtu propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí srovnatelnou, a přitom levnější službu, než je ta stávající. Zároveň může pomoci najít takovou službu, která bude nejen stát méně, ale svým rozsahem bude ještě výhodnější. Nikdy tak neodejdete s vyšší platbou. 

Pět jednoduchých kroků:

  • Nainstalujte si finanční antivirus Patron GO do svého mobilního telefonu.
  • Propojte aplikaci se svým bankovním účtem, aby mohla analyzovat platby.
  • Patron GO vyhledá na vašem účtu „finanční viry“ a upozorní vás na ně.
  • Sami se rozhodnete, zda daný vir chcete vyřešit.
  • U jednodušších služeb odstraníte viry sami, u těch složitějších se propojíte se specialistou přímo v aplikaci skrze chat.