Společnost Panasonic převádí divize Security a Industrial Medical Vision do nové společnosti „i-PRO EMEA“

Praha, 1. července 2021 – Společnosti Panasonic Europe B.V. a Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) dnes oznámily převod divizí Security a Industrial Medical Vision (IMV), které jsou aktuálně součástí společnosti PSCEU, do nově založené nezávislé společnosti i-PRO EMEA B.V. (i-PRO EMEA). Nová společnost začne formálně působit 1. října 2021 a bude součástí japonské pobočky společnosti Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. (PIPS).

1. Historie a okolnosti

Firmy, které se zabývají zabezpečením a IMV, jsou součástí Connected Solutions Company společnosti Panasonic a mají za sebou přibližně 60 let úspěšného působení v oboru vývoje zabezpečovacího a zdravotnického vybavení. Na základě prvenství na poli inovací a technologie, které odpovídá potřebám a požadavkům trhu tím, že nabízí vynikající kvalitu snímků a spolehlivost produktů, je firma zavedeným a vedoucím hráčem na evropském trhu.

Spolu se změnou strategického zaměření společnosti PSCEU se společnosti Panasonic a PIPS rozhodly převést své podnikání a založit novou společnost s názvem i-PRO EMEA. Jejím cílem je rozšířit a navázat na odkaz, který společnost Panasonic budovala posledních 60 let.

2. Výhled do budoucna

„Společnost Panasonic s evropskými partnery podstatně rozšiřuje své obchodní aktivity v oblasti zabezpečení a IMV. Jsme velmi vděčni za úzkou a úspěšnou spolupráci s našimi partnery. Jsem opravdu vděčný za úspěšné založení firem v oblasti zabezpečení a IMV, které bylo možné jen díky tak silné síti partnerů. Vzhledem k tomu, že společnost PSCEU začala v rámci globální změny měnit své strategické směřování, hledali jsme takovou partnerskou společnost, která by úspěšně pokračovala v podnikání v oblasti zabezpečení a IMV a nadále působila v souladu s požadavky současného trhu a zákazníků. Myslíme si, že společnost PIPS je tou nejlepší volbou, jak můžeme tento podnik vést do prosperující budoucnosti,“ řekl Hirojuki Nišiuma, Managing Director společnosti PSCEU.

„Jsme velmi rádi, že jsme v Evropě založili nové pracoviště i-PRO. Založení společnosti i-PRO EMEA je významným krokem k dalšímu globálnímu růstu společnosti i-PRO,“ uvedl Masato Nakao, Chairman of the Board a CEO společnosti Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. „V rámci účelu naší existence ve společnosti vyvíjíme a dodáváme produkty, které začleňují různé inovace pro naše zákazníky prostřednictvím ‚rozšiřování lidských smyslů pomocí technologie k zachycení okamžiků pravdy, aby přední profesionálové mohli jednat‘. Abychom mohli realizovat filozofii ‚Síla pravdy‘, která je zakotvena v logu naší společnosti, budeme i nadále flexibilní ve svém myšlení, odvážní ve svém úsilí a upřímní ve svých iniciativách.“

Společnost i-PRO EMEA bude mít ústředí v Amsterdamu a zahájí provoz 1. října 2021. Protože se obchodní kontakty při přechodu mezi společnostmi Panasonic a i-PRO EMEA nemění, bude každodenní provoz pokračovat jako obvykle.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Divize PSCEU

Divizi PSCEU společnosti Panasonic tvoří čtyři obchodní jednotky: mobilní řešení (tablety, notebooky, handheldová zařízení a zařízení 2 v 1 prodávána pod značkou Toughbook), zobrazovací řešení (projektory, profesionální displeje, řešení pro prezentaci a spolupráci a Broadcast & ProAV), bezpečnostní řešení (CCTV bezpečnostní kamery, softwarové aplikace Al a produkty Industrial Medical Vision) a obchodní a průmyslová řešení (B&I).

Informace o kategorii Panasonic Security Solutions

Panasonic Security Solutions je obchodní jednotkou divize Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) se sídlem ve Weisbadenu (Německo). Zabezpečovací řešení Panasonic staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťují nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií. Řešení, která disponují technologiemi umělé inteligence od společnosti Panasonic, jako je rozpoznávání tváří a analytické možnosti, lze nasadit pro různé nákladově efektivní bezpečnostní systémy. Používají se také pro zlepšení zážitku zákazníka v takových oblastech, jako je personalizovaná reklama nebo zefektivnění pohybu návštěvníků za účelem lepšího poskytování služeb.
Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/about-security-solutions