Společnost Panasonic vytvořila novou organizaci s nabídkou produktů pro firmy a integrovaných řešení dodavatelského řetězce

Panasonic Connect Europe kombinuje produkty a řešení se schopnostmi inovace podnikových procesů v první linii.

Bracknell, Velká Británie, 8. července 2021 – Společnost Panasonic dnes oznámila založení nové organizace Panasonic Connect Europe, která se zaměřuje na řešení v oblasti měnících se technologických potřeb evropských podniků. Panasonic Connect Europe bude nabízet různá technologická řešení B2B spolu s rozšířenými službami, které pomohou zákazníkům zachovávat jejich kritické operace a organizacím transformovat jejich obchodní činnost.

Nová organizace spojí vysoce kvalitní portfolio produktů B2B společnosti Panasonics – od výrobních strojů a softwaru po odolná mobilní počítačová řešení – a její portfolio v oblasti vysílání a mediální zábavy – spolu s rozšířenými dovednostmi v oblasti poradenství, systémové integrace, řízení projektů a vývoje aplikačního softwaru. Cílem je vytvořit nového lídra v oblasti technologických řešení.

“Panasonic Connect Europe vytvoří novou, agilní organizaci, která bude schopna rychle reagovat na požadavky různých průmyslových odvětví v oblasti výroby, logistiky, maloobchodu, zábavy, vzdělávání a veřejného sektoru,” uvedl Hiroyuki Nishiuma, současný výkonný ředitel společnosti Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU), který se stane výkonným ředitelem nové společnosti Panasonic Connect Europe. “Těšíme se na spojení našich produktových zkušeností s našimi rozsáhlými možnostmi řešení, abychom pomohli podnikům transformovat jejich fungování pro budoucnost.”

Nedílnou součástí nové společnosti bude inovace — obchodních procesů v první linii – nazvaná “Gemba Process Innovation” —čerpající z rozsáhlého know-how společnosti Panasonic v oblasti obchodu, technologií a řešení a představuje transformační přístup k radikální revizi, redesignu a novému nastavení procesů. Využívá inovativní technologie pro nové způsoby práce, které zvyšují efektivitu a spokojenost zákazníků.

Tým Gemba Process Innovation bude poskytovat poradenství a zavádět periferní zařízení, inteligentní snímání a robotiku, zlepšovat vizualizaci provozu pomocí digitalizovaných dat, zajišťovat provozní optimalizaci a automatizaci procesů a umožňovat celkovou optimalizaci v celém dodavatelském řetězci.

Společnost Panasonic Connect Europe bude také podporovat vlastní evropské servisní a podpůrné centrum. Nový subjekt bude také čerpat z odborných znalostí:

společnosti Zetes, kterou plně vlastní Panasonic a která vyvíjí a prodává software a řešení pro dodavatelské řetězce zajišťující agilitu, viditelnost a sledovatelnost v propojených dodavatelských řetězcích; a společnosti Blue Yonder, kterou – jak bylo nedávno oznámeno – společnost Panasonic kupuje a která je světovým lídrem v oblasti digitálního dodavatelského řetězce a vícekanálového obchodního plnění.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájí provoz ve druhé polovině fiskálního roku 2021 s více než 400 zaměstnanci zaměřenými na obchod se stávajícími produkty a na dodávky řešení. Tento subjekt bude v čele své hlavní nové iniciativy B2B řešení s názvem „Gemba Process Innovation“.

Společnost Panasonic Connect Europe bude mít sídlo ve Wiesbadenu a bude složen z následujících obchodních jednotek:

Mobile Solutions Business Division, která pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu s řadou odolných notebooků, obchodních tabletů a kapesních počítačů Toughbook.

Media Entertainment Business Division zahrnující vizuální systémová řešení nabízející řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů i vysoce kvalitních displejů; a Broadcast & ProAV nabízející řešení Smart Live Production z komplexního portfolia skládajícího se z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT / IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro snímání živých událostí, sportovní produkci, televizi a studia xR.

Business and Industry Solutions dodávající technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu. Navrženo tak, aby zvýšilo provozní efektivitu a zlepšilo zákaznickou zkušenost a pomohlo podnikům podávat nejlepší výkony každý den.

• Panasonic Factory Solutions Europe prodávající širokou škálu inteligentních továrních řešení včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a softwarových řešení.