Bell dodal první vrtulník Bell 505 do Etiopie

Fort Worth, TX (13. července, 2021) Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), nedávno dodala vrtulník Bell 505 společnosti W.A. Oil Factory and Distribution PLC, sídlící v Addis Abebě v Etiopii. I díky této akvizici létá v šesti zemích v Africe a na Středním východě téměř 30 strojů Bell 505. 

„Bell 505 je pro businessovou dopravu opravdu jedinečný vrtulník, který překonává očekávání svých zákazníků, zejména díky velké přizpůsobitelné kabině a plně integrovaným nejmodernějším technologiím,“ řekla Lynette Loosen, regionální manažerka prodeje v Africe a na Středním východě společnosti Bell.

Společnost W.A. Oil Factory and Distribution PLC založil v roce 2016 stávající ředitel společnosti Worku Aytenew. Společnost se zabývá těžbou, nemovitostmi, dopravou a také rafinací jedlých olejů.  Fabrika na lisování olejnatých semen a rafinaci olejů stojí ve městě Debremarkos, které leží na severozápadě Etiopie, společnost zde importuje a distribuuje palmový olej v hodnotě skoro 4,5 miliard korun. 

„Je nám ctí převzít první stroj Bell 505 v Etiopii,“ řekl Aytenew. „Naše země oplývá těžkým terénem a v některých částech země je silniční infrastruktura značně omezená, stroj Bell 505 nám ušetří hodiny, někdy dokonce i dny na cestách.“

Vrtulník Bell 505 byl dodán do mezinárodního letiště Addis Abeba, které leží ve výšce 2325 metrů nad mořem. „Vrtulník bez potíží provozujeme ve výšce 2470 metrů,“ zmiňoval Kapitán Gilbert Gitonga, pilot W.A. Oil. „Bell 505 má výkonu více než dost a jsme s ním nesmírně spokojeni,“ dodal Gitonga.

Nejdříve byl stroj převezen do zákaznického centra v Nairobi v Keni, které patří nezávislému zástupci Bellu v Africe, společnosti Africair. Zde byl stroj opět smontován a uložen do hangáru, až do svého letu do Addis Abeby.  

„Flotila Bell v Africe dále roste, nemalý podíl na tom má reputace společnosti, která je známá pro bezpečnosti, spolehlivost a ekonomickou udržitelnost svých strojů,“ řekl Jim Evans, výkonný ředitel společnosti Africair. „Popularita vrtulníku Bell 505 roste na Africkém kontinentě v posledních letech obzvláště rychle, provozovatelé tohoto lehkého vrtulníku oceňují jeho mnohostrannost a flexibilitu. I proto se těšíme se na budování našeho nového vztahu s W.A Oil,“ dodal Jim Evans. 

Vrtulníky Bell 505 létají rychlostí 125 uzlů (232 kilometrů za hodinu) a mají užitečné zatížení 1 500 liber (680 kg). Jsou navržené tak, aby byly bezpečné, snadno ovladatelné a poskytovaly operátorům bezkonkurenční hodnotu.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově je společnost známá pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativní řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje od Bell slouží zákazníkům ve více než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální obchodní síť tvořenou podniky z leteckého, vojenského, průmyslového a finančního odvětvíu k tomu, aby svým zákazníkům poskytovala inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě díky svý silným značkám – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat informace o výnosech a tržbách nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Tato prohlášení se vztahují pouze k datu, kdy byla zpráva vydána, a naší povinností není je v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato prohlášení podléhají známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.