Televizory LG OLED s Dolby Vision nabízejí možnost hraní v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci až 120 Hz

Televizory LG OLED s technologií Dolby Vision nabízejí jako první možnost hraní v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci až 120 Hz

Praha, 13. července 2021 — Společnost LG Electronics (LG) s hrdostí oznamuje, že jako první výrobce televizorů nabízí možnost podpory žádané technologie Dolby Vision® HDR při rozlišení 4K a frekvenci až 120 Hz pro hraní her na kompatibilních platformách, čímž potvrzuje svůj závazek poskytovat nejlepší herní zážitky na velké obrazovce. Díky vylepšeným herním funkcím a pohodlnému, uživatelsky přívětivému ovládání jsou prémiové televizory LG připraveny poskytnout novou generaci herních zážitků.

Aktuálně uvolněný firmware ve verzi 03.15.27, zajišťuje LG OLED televizorům řady C1 a G1 jako prvním na světě podporu neuvěřitelného Dolby Vision® HDR v rozlišení 4K při 120 Hz na kompatibilních herních platformách. V červenci obdrží aktualizaci i další prémiové modely televizorů LG pro rok 2021, jako jsou OLED televizory řady Z1, QNED Mini LED řady QNED99 a NanoCell NANO99. Další modely z modelových řad 2021 a 2020 jsou aktuálně testovány na možnost hraní her s podporou Dolby Vision s obnovovací frekvencí 60Hz nebo 120Hz. 

Firmware zavádí i další funkci, která značně zpříjemní herní zážitek. Nová funkce Game Dashboard je k dispozici na všech televizorech LG pro rok 2021 vybavených funkcí Game Optimizer.  Jedná se o plovoucí nabídku na obrazovce, podobnou displeji head-up (HUD), který se nachází v mnoha hrách. Funkce umožňuje uživatelům rychle zobrazit nastavení televizoru a přepínat mezi různými žánry – Standard, FPS, RPG nebo RTS – bez nutnosti pozastavit akci. Na panelu se také zobrazuje stav dalších aktivovaných režimů, jako je stabilizátor černé, nízká latence a variabilní obnovovací frekvence (VRR). Pro přístup k dalším nastavením mohou uživatelé spustit nástroj Game Optimizer přímo z ovládacího panelu hry.

Televizory LG OLED, které zapálení hráči a respektovaná média po celém světě uznávají jako nejlepší televizory pro hraní her, se mohou pochlubit funkcemi, díky nimž hry jakéhokoli žánru vypadají neuvěřitelně plynule a svižně. Díky minimálnímu zpoždění obrazu a okamžité odezvě poskytují televizory LG úžasné hraní, které může uživatelům pomoci vyšplhat až na vrchol žebříčků v jejich oblíbených soutěžích na konzolích nové generace nebo počítačích. 

# # #

O společnosti LG Electronics Home Entertainment

Společnost LG Home Entertainment je lídrem v oboru televizorů a audio-video systémů. Tato společnost je celo-světově uznávaným inovátorem pro svou přední pozici v oblasti OLED televizorů, které představují revoluci v kategorii prémiových televizí. Společnost LG se zavázala zlepšovat životy zákazníků prostřednictvím inovativních produktů pro domácí zábavu, mezi kterými vedou oceňované OLED televizory a QNED Mini LED televizory s technologií Quantum Dot NanoCell a zvukovými řešeními vyvinutými ve spolupráci s Meridian Audio. Pro další novinky z LG navštivte http://www.LGnewsroom.com.