Společnost Xiaomi se na globálním trhu s chytrými telefony poprvé umístila na 2. místě

Peking, Čína, 16. července 2021 – Canalys, přední společnost zabývající se průzkumem trhu, zveřejnila svou zprávu o globálním trhu chytrých telefonů za 2. čtvrtletí, ve kterém společnost Xiaomi obsadila druhé místo se 17% podílem a 83% meziročním růstem, čímž překonala společnost Apple.

Společnost Canalys sdělila, že společnost Xiaomi nyní transformuje svůj obchodní model z vyzyvatele trhu na zavedenou společnost, díky iniciativám, jako je konsolidace kanálů partnerů a pečlivější správa na otevřeném trhu. Dále uvedla, že novým cílem společnosti Xiaomi je překonat společnost Samsung a stát se největším prodejcem na světě.

https://xiaomi.f.mioffice.cn/space/api/box/stream/download/asynccode/?code=MDgzYTY4YzljYThlNGJjMTJlM2ViMzc5Y2UxMTI3NzlfUkdWbkZjY3VBSXZNY2N0NHNrRzFqN2s0dklQVENxVEdfVG9rZW46Ym94azRnc3ZTUzZ0WjhnSGRvSnpHOU5nY3JiXzE2MjY0MjI1MDA6MTYyNjQyNjEwMF9WNA

V dopise všem zaměstnancům Lei Jun, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Xiaomi, zdůraznil, že stát se světovou jedničkou na světě je klíčovým milníkem v historii společnosti Xiaomi. Po pěti letech sebezdokonalování za extrémně obtížných podmínek se produkční možnosti společnosti Xiaomi významně zvýšily – připravila si cestu na prémiový segment trhu a zvýšila svůj podíl na trhu. Společnost Xiaomi bude nadále posilovat své stěžejní schopnosti a upevňovat si pozici druhé největší značky chytrých telefonů.

Ve 4. čtvrtletí 2020 dosáhly celosvětové dodávky Xiaomi 43,4 milionu kusů, s meziročním růstem 31,5 %, čímž společnost Xiaomi poprvé překonala Apple a vrátila se na třetí místo.
V 1. čtvrtletí 2021 se Apple posunul na 2. pozici s 15% podílem na globálním trhu s chytrými telefony, těsně za ním bylo Xiaomi se 14% podílem na trhu. Globální dodávky chytrých telefonů Xiaomi tehdy činily 49,4 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o 69,1 %.

Od chvíle, kdy společnost Xiaomi uvedla svou první prémiovou vlajkovou loď řady Mi 10, neustále inovuje zásadní oblasti, jako je zobrazování, displej, nabíjení, inteligentní výroba a další. Společnost Xiaomi je odhodlána dosáhnout průlomu na prémiovém trhu, přinášet zákazníkům špičkovou technologii a pomáhat utvářet směr tohoto odvětví.

Xiaomi jako první přineslo na trh řadu špičkových technologií. V oblasti technologií fotoaparátů představila společnost 108megapixelový fotoaparát, senzor fotoaparátu GN2 a inovativní tekutý objektiv. V oblasti displejů je průkopníkem v technologickém výzkumu třetí generace fotoaparátů vestavěných do displeje. Společnost Xiaomi také vedla v nabíjení baterií a vůbec poprvé realizovala 200W kabelové nabíjení a 120W bezdrátové nabíjení. Kromě toho jako první představila lithium-iontové baterie na bázi grafenu a silikonové baterie druhé generace. Společnost Xiaomi je také průkopníkem v oblasti keramiky mobilních telefonů a vede trendy průmyslového průzkumu.

Kromě toho začala fungovat první fáze inteligentní továrny Xiaomi. Její výrobní linky jsou automatizované a jsou schopné vyrábět milion špičkových chytrých telefonů ročně, je to také obrovské laboratorní zařízení, které umožňuje společnosti Xiaomi zkoumat nové materiály a technologie, i testovat pokročilé výrobní a výrobní procesy.

Inovace je součástí kultury Xiaomi a společnost značně investuje do výzkumu, vývoje a náboru těch nejlepších talentů. Společnost Xiaomi v roce 2020 investovala do výzkumu a vývoje téměř 10 miliard RMB, letos se očekává jejich nárůst o 30–40 %. Na začátku roku 2021 společnost Xiaomi oznámila největší nábor inženýrů ve své historii: 5 000 inženýrů za jediný rok, což je 20 % z celkového počtu zaměstnanců. Společnost Xiaomi kromě toho zahájila několik iniciativ na podporu talentů, jako je například projekt s odměnou jeden milion dolarů pro technologické talenty, motivační plán pro mladé inženýry atd. Téměř 700 mladých inženýrů Xiaomi v červenci získalo v návaznosti na motivační plán 16 milionů akcií.

Globální expanze společnosti Xiaomi i transformace nových maloobchodních kanálů byly důležitou hnací silou, která společnosti pomohla stát se druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Podle nejnovějších globálních údajů o chytrých telefonech od společnosti Canalys se společnost Xiaomi rychle rozvíjí na zámořských trzích a dosahuje více než 300% meziročního růstu na trhu v Latinské Americe, více než 150% meziročního růstu v Africe a více než 50% meziročního růstu v západní Evropě. Podle zprávy společnosti Xiaomi o výsledcích Q1 2021 vstoupily chytré telefony Xiaomi na více než 100 trhů po celém světě, umístily se na 1. místě, pokud jde o podíl chytrých telefonů na 12 trzích, a na 2. místě v Evropě. Jsou také po celá léta číslem 1 v Indii.

O společnosti Xiaomi Corporation

Společnost Xiaomi Corporation byla založena v dubnu roku 2010 a 9. července 2018 byla uvedena na hlavní burzu cenných papírů v Hongkongu (1810.HK). Xiaomi je internetová společnost, jejímž jádrem jsou chytré telefony a chytrý hardware propojený platformou internetu věcí (IoT).

Se stejným důrazem na inovace a kvalitu společnost Xiaomi neustále usiluje o vynikající uživatelské zkušenosti a provozní efektivitu. Společnost neúnavně vytváří úžasné produkty s poctivými cenami, aby si všichni na světě mohli užívat lepší život díky inovativním technologiím.

Od prvního čtvrtletí roku 2021 se Xiaomi drží mezi třemi nejlepšími společnostmi na globálním trhu s chytrými telefony. Společnost také vytvořila přední světovou spotřebitelskou platformu AIoT (AI+IoT), k níž je připojeno 351,1 milionu chytrých zařízení, vyjma chytrých telefonů a notebooků. Produkty Xiaomi jsou přítomny ve více než 100 zemích a regionech po celém světě. V srpnu 2020 se společnost podruhé dostala na seznam Fortune Global 500, kde se umístila na 422. místě, což je o 46 míst výše než v roce 2019. Umístila se také na 7. místě mezi internetovými společnostmi.

Společnost Xiaomi je součástí indexů Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index. Další informace o společnosti Xiaomi jsou k dispozici na adrese https://blog.mi.com/en/.