Vinograf pomáhá vinařům postiženým tornádem na Moravě. Otevření nových prostor zahájí ochutnávkou jejich vín

Praha 18. července 2021 – Pražský vinný bar Vinograf dlouhodobě pomáhá, kde je potřeba. Uspořádáním prodejní degustace vín se rozhodl pokračovat v pomoci moravským vinařům, jejichž živobytí byla poškozena nedávným tornádem. Vinograf ochutnávku pořádá 22. července od 18:00  v nové pobočce v Korunní ulici na pražských Vinohradech, kterou brzy otevře i pro barový provoz.

Po úspěšném festivalu vína a hudby Riesling Rocks, jehož pátý ročník se shodou okolností konal právě ve chvíli, kdy moravskými vesnicemi prošlo tornádo, a jehož výtěžek proto Vinograf věnoval zasažené oblasti, se majitelé rozhodli uspořádat další akci na jejich podporu. Ještě před oficiálním otevřením Vinografu Korunní se proto bude konat prodejní ochutnávka vín z vinařství z Moravské Nové Vsi a Hrušek.  Prodej vín má vinařstvím pomoci vyrovnat se se škodami způsobenými tornádem. 

Ochutnávka bude organizována jako průchozí s možností objednávky nabízených vín. „Vinaři nepotřebují jen jednorázové finanční injekce, ale i funkční prodejní kanály, o které se ale momentálně nemají kapacitu starat. Chceme je prostřednictvím našich akcí podpořit obchodně. Pokud se akce osvědčí, další budou následovat,“ řekla výkonná ředitelka Vinografu Kateřina Holnová.  

Vinograf tuto ochutnávku pořádá v nových prostorách, jejichž otevření společnosti umožnila nedávná vlastnická restrukturalizace a vstup investora. „Chceme otevřít několik dalších Vinografů. Míříme na Prahu i mimo ni. Uvažujeme i o lokalitách na Moravě, například v Mikulově,“ řekl k tomu jeden ze tří společníků Jan Horešovský.

Nová pobočka Vinograf Korunní s kapacitou až 50 osob zahájí provoz pro veřejnost v druhé polovině srpna, do té doby je k dispozici jen na předem objednané akce. Průchozí prodejní degustace se bude konat 22. července od 18 hodin. K degustaci budou vína níže uvedených vinařství:

Vinařství z Hrušek

  • Rodinné vinařství Beneš
  • Štěpán Doležal
  • Jiří Nešpor

Vinařství z Moravské Nové Vsi

  • Jiří Fiala
  • Glosovi
  • Hauser
  • Jakub Říha Karel Kolaja
  • Košut
  • Jaroslav Nešpor

Informace o datu a místu konání

Ochutnávka vín z oblastí zasažených tornádem na Moravě.

Adresa: Vinograf Korunní, Korunní 21/764, 120 00 Praha 2

Datum a čas: 22. července  2021, 18 – 22 hodin

Kontaktní osoba: Dana Maláková, korunni@vinograf.cz  

O Vinografu


Vinograf je vinný bar v centru Prahy na Senovážném náměstí s víny z celého světa a skvělou „wine-friendly“ kuchyní šéfkuchaře Dušana Mackoviče. Nabízí velké množství vín na skleničku, ještě více po lahvích, skvělý výběr sýrů a uzenin, přátelskou atmosféru a erudovaný personál v čele s šéfsommelierkou Klárou Kollárovou.