Moderní design, velké LED panely i virtuální realita. Stanice O2 TV Sport představuje nové studio

21.7.2021 – K sobotnímu startu FORTUNA:LIGY si stanice O2 TV Sport připravila celou řadu novinek. Tou největší bude multifunkční televizní studio, které divákům nabídne špičkové technologie včetně velkých LED zobrazovacích panelů i rozšířené a virtuální reality. V pátek 23. července od 20.00 hodin zahájí sezonu nový pořad FORTUNA:LIGA Preview s moderátorkou Eliškou Machovou. Fanoušci se mohou těšit i na atraktivnější vysílací formát české nejvyšší fotbalové soutěže.

.

Novému studiu stanice O2 TV Sport dominují velké LED projekce a zobrazovací panely, které přinesou unikátní zážitek při sledování přenosů. Významný prostor dostane i rozšířená a virtuální realita, jež umožní vkládat zajímavou 3D grafiku nebo například přenést hosta odkudkoliv do studia. Tato technologie od společnosti Ncam se využívá u největších filmových a televizních studií po celém světě.

„Studio se nám podařilo realizovat v rekordně krátkém čase, jedná se z více hledisek o další významný mezník v historii našich stanic. Diváci se již při sobotním startu FORTUNA:LIGY mohou těšit na zcela novou podobu přenosů,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

„Implementovali jsme špičkové vybavení inspirované světovými televizními trendy. Využity byly moderní zobrazovací i virtuální technologie od renomovaných společností Leyard, Ncam, Aximetry. Další výhodou je flexibilita, díky které lze provést rychlou vizuální změnu dekorace a vytvářet prostor pro různé události a sporty. Nové studio tak můžeme využít i u hokejové Tipsport extraligy, NFL nebo třeba u tenisových turnajů,“ doplnil Marek Kindernay.

Zajímavosti o novém studiu kanálu O2 TV Sport:

– Architekt studia: Tomáš Jaroš

– Dodavatel dekorace: V-Props

– Ve studiu se nachází tři LED zobrazovací plochy LEYARD

– Virtuální technologie typu Aximmetry Virtual Studio Engine

– LED zadní projekce

– Dva sety pohyblivých stolů a nábytku

– Umístění virtuální reality v prostoru před stolem nebo vedle pozice moderátora

– Možnost změnit čelní LED logo soutěže podle typu studia

Další technologická inovace přichází s novým HD přenosovým vozem, díky kterému došlo k výraznému rozšíření výrobních kapacit. Společnost O2 tak kromě sportovních přenosů v nejvyšší kvalitě dokáže vyrábět i produkce z oblasti konferencí nebo televizní zábavy. Oba přenosové vozy O2 nyní disponují prostorem až pro 34 kamer.

Nový pořad a vysílací formát

Souhrn aktuálních informací před ligovým kolem přinese každý pátek od 20.00 hodin FORTUNA:LIGA Preview. Novým pořadem bude provázet moderátorka Eliška Machová, jež se celý život pohybuje ve fotbalovém dění. Bývalá hráčka DFK Bohemians Praha 1905 získává bohaté zkušenosti i jako trenérka mládežnických výběrů nebo díky pozici krajské rozhodčí.

„V tomto pořadu se podíváme na aktuální témata analyticky, mrkneme za oponu ligového fotbalu, zaměříme se na detaily a zajímavosti z fotbalové techniky i taktiky,“ sdělil Petr Svěcený, vedoucí fotbalové redakce O2 TV Sport.

V ročníku 2021/2022 odvysílají všechny zápasy první fotbalové ligy stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Diváci se dočkají také atraktivnějšího vysílacího formátu, kdy se většina zápasů odehraje o víkendu. V letním období startují sobotní i nedělní přenosy v 15.30 a program poběží až do 21.30.

„Nový vysílací formát přinese fanouškům maximální přehlednost a komplexnost. Každý hrací den vyrobíme kontinuální vysílání trvající více než šest hodin. V pondělí pak pokračuje unikátní talkshow TIKI-TAKA, která má za sebou již 144 premiérových dílů, do nichž přišlo 273 různých osobností,“ uvedl Petr Svěcený.

Složení fotbalové redakce pro FORTUNA:LIGU 2021/2022:

Moderátoři studií: Petr Svěcený, David Sobišek, Michal Hrdlička
Rozšířený tým expertů: David Holoubek, Jan Rajnoch, Antonín Rosa, Horst Siegl, Petr Mikolanda, Petr Švancara, Miroslav Jirkal. Nováčci: Jan Rezek, Jakub Podaný, Luboš Kozel
Komentátoři: Tomáš Radotínský, Milan Štěrba, Jan Homolka, Václav Pilný, Aleš Svoboda, Vlastimil Kaiser, Radek Šilhan
Reportéři: Denisa Doležalová, Klára Janáčková, Radek Šilhan, David Sobišek, Martin Kubičík, Vladimír Grebennikov

Nové studio O2 TV Sport1109 kB
Nové studio O2 TV Sport1596 kB
Nové studio O2 TV Sport2463 kB
Nové studio O2 TV Sport3373 kB
Nové studio O2 TV Sport4538 kB
Eliška Machová – moderátorka1425 kB
Tým fotbalových expertů499 kB

O O2 TV

Počet služeb některého z tarifů O2 TV (IPTV a OTT verze), která funguje na pevné lince od O2 i na internetovém připojení od jakéhokoliv poskytovatele, dosáhl k 31. březnu 2021 celkem 563 tisíc včetně zákazníků, kteří využívají měsíční balíčky O2 TV Sport Pack online a O2 TV HBO a Sport Pack. Za rostoucím zájmem o digitální televizi stojí především její unikátní funkce, jako jsou výběr ze souběžně hraných zápasů, výběr úhlů kamer nebo možnost sledovat kompletní televizní nabídku až sedm dní zpětně.