Sophos kupuje Braintrace

Akvizicí společnosti Braintrace posiluje Sophos svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o technologii Braintrace pro detekci hrozeb a odezvu sítí (NDR, Network Detection and Response)

Braintrace poskytuje přehled o podezřelých vzorcích síťového provozu a doplňuje rychle rostoucí služby Sophosu Managed Threat Response (MTR) a Rapid Response, technologii Extended Detection and Response (XDR) a datové jezero Sophosu o nové informace o hrozbách

Praha, 26. července 2021 Sophos, celosvětový lídr v řešeních kybernetického zabezpečení nové generace, oznámil, že získal společnost Braintrace, čímž rozšiřuje svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o patentovanou technologii Braintrace Network Detection and Response (NDR). Technologie NDR společnosti Braintrace poskytuje hluboký vhled do vzorců síťového provozu, včetně toho šifrovaného, bez nutnosti dešifrování typu Man-in-the-Middle (MitM). Braintrace sídlí v Salt Lake City v americkém státě Utah, je v soukromém vlastnictví a svoji činnost zahájila v roce 2016.

V rámci akvizice se vývojáři a datoví a bezpečnostní analytici společnosti Braintrace připojili ke globálním týmům Managed Threat Response (MTR) a Rapid Response společnosti Sophos. Aktivity společnosti Sophos v oblasti služeb MTR a Rapid Response se rychle rozvíjí a díky tomu se Sophos stal jedním z největších a nejrychleji rostoucích poskytovatelů MDR (Managed Detection and Response) na světě s více než 5 000 aktivními zákazníky. 

Technologii Braintrace NDR budou díky integraci do Adaptive Cybersecurity Ecosystem, který je základem všech produktů a služeb společnosti Sophos, využívat jak analytici společnosti Sophos v oblasti MTR a Rapid Response, tak zákazníci v oblasti Extended Detection and Response (XDR). Technologie Braintrace bude také sloužit jako platforma pro sběr a předávání dat o událostech třetích stran z firewallů, proxy serverů, virtuálních privátních sítí (VPN) a dalších zdrojů. Tyto další vrstvy viditelnosti a znalosti událostí výrazně zlepší detekci hrozeb, jejich vyhledávání a reakci na podezřelé aktivity.

Více informací získáte z oficiálního oznámení společnosti (v AJ). 

Informace o chování útočníků, zprávy o incidentech a rady pro odborníky na bezpečnost zveřejňuje Sophos na stránkách Sophos News SecOps. Chování a postupy útočníků v reálném světě přibližuje i  studie Active Adversary Report 2021, podrobnosti o globálním rozšíření a dopadu ransomwaru pak nabízí studie State of Ransomware 2021.

###

O společnosti Sophos

Společnost Sophos je celosvětovým lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti nové generace, který chrání více než 500 000 organizací a miliony spotřebitelů ve více než 150 zemích před nejpokročilejšími kybernetickými hrozbami současnosti. S využitím znalostí hrozeb, umělé inteligence a nástrojů strojového učení laboratoří SophosLabs a SophosAI poskytuje Sophos široké portfolio pokročilých produktů a služeb pro zabezpečení uživatelů, sítí a koncových bodů proti ransomwaru, malwaru, exploitům, phishingu a široké škále dalších kybernetických útoků. Sophos Central, jednotná integrovaná cloudová konzole pro správu zabezpečení, je ústředním prvkem adaptivního ekosystému kybernetické bezpečnosti, který obsahuje centralizované datové jezero využívající bohatou sadu otevřených rozhraní API dostupných zákazníkům, partnerům, vývojářům a dalším dodavatelům kybernetické bezpečnosti. Společnost Sophos sídlí v britském Oxfordu a prodává své produkty a služby prostřednictvím prodejních partnerů a poskytovatelů spravovaných služeb (MSP) po celém světě. Další informace jsou k dispozici na adrese www.sophos.com.