Tržby Golden Gate CZ vzrostly o třetinu, cílové částky přesáhly 34 miliard

Česká společnost Golden Gate CZ prodala za první pololetí 2021 investiční drahé kovy za 2,57 miliardy Kč. To představuje meziroční nárůst tržeb o 29 procent. Firma prodala za toto období 1268 kg investičního zlata, 26,4 tun stříbra a 15 kg platiny. 

Celkový objem cílových částek v rámci spoření do drahých kovů u klientů společnosti dosáhl už 34,3 miliard Kč. Firma si tak udržuje pozici největšího prodejce drahých kovů na českém trhu.

Golden Gate CZ má nyní více než 38 tisíc klientů, za deset let fungování prodala již 10 tun investičního zlata a 146 tun investičního stříbra. 

První polovina roku 2021 byla pro firmu opět rekordní, počtvrté v řadě překonaly tržby předešlé pololetí. Letos byly po celou dobu tržby společnosti stabilně vysoké. Nejvíce zlata prodala firma v červnu, a to přes čtvrt tuny.

„Situace na trzích s drahými kovy je podobná druhému pololetí roku 2020. Loňský rok byl ve znamení nejistoty a snahy investorů uložit peníze do bezpečného přístavu, jakým zlato tradičně je. Letos je dalším motivem investorů k nákupu drahých kovů obava z růstu inflace,“ říká generální ředitel Golden Gate CZ Libor Brůna

Největší zájem je o zlaté slitky o hmotnosti jedné unce a 100 gramů, stejně tak o stříbrné slitky o hmotnosti jednoho kilogramu Společnost od ledna zahájila prodej zlata a stříbra také prostřednictvím vlastního e-shopu. Češi si podle dat Golden Gate CZ pravidelně měsíčně spoří do drahých kovů okolo 1500 Kč. 

Lidé nákupy neodkládají a podle Brůny investují přes komoditní účet průběžně, dosahují tak na výhodnější průměrné nákupní ceny. Golden Gate CZ měla na skladě dostatek slitků díky dlouhodobým vztahům se čtyřmi slévárnami, a to i přes nejtvrdší jarní lockdown. Klienti tedy nedostatek fyzického kovu nepocítili. 

„Situace na trzích s fyzickými drahými kovy ale není bezproblémová. Slévárny a mincovny v řadě případů nedokážou dodat veškeré poptávané množství a větší objednávky alokují svým odběratelům poměrově. Některé mincovny vzhledem k vysoké poptávce ani neberou nové zákazníky,“ říká Libor Brůna.

„V roce 2020 jsme proti předešlému období vyrostli více než dvojnásobně. Letos jsme se vrátili k organickému růstu 25-30 procent. Díky rozvolnění restrikcí můžeme také otevírat nové kanceláře a výdejní místa po celé ČR,“ dodává Libor Brůna.

Golden Gate CZ má své kanceláře v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Písku, Táboře, Sedlčanech, Benešově, Příbrami, Mladé Boleslavi, Kolíně, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Trutnově, Chomutově, Ústí nad Labem, České Kamenici, Teplicích, Ústí nad Orlicí, Letohradu, Otrokovicích, Uherském Brodě, Jihlavě, na Slovensku v Bratislavě a před otevřením je kancelář také v Olomouci. Klientům smluvně garantuje také zpětný odkup drahých kovů. K desetiletému výročí firma vyrazila slitek o hmotnosti 10 uncí s logem Golden Gate CZ.