Společnost Geosan Development dokončila prodej více než 100 stavebních parcel u Poděbrad

Společnost Geosan Development kompletně vyprodala pozemky pro rezidenční výstavbu v obci Choťánky ve Středočeském kraji cca 3 km východně od Poděbrad. V nabídce měla celkem 108 stavebních parcel o rozloze od 650 do 1 091 m2, které postupně a v několika etapách uvolňovala od června 2019 do prodeje. Pandemie koronaviru v tomto směru zafungovala jako akcelerátor, takže jen v 1. pololetí letošního roku se prodalo 62 pozemků ze zmiňovaných 108. Aktuálně developer pracuje na dokončení jejich zasíťování a výstavbě komunikací. Předání novým majitelům je v plánu ve 3. kvartále 2021 (etapy 1.A a 1.B) a v 1. polovině příštího roku (etapy 2.A a 2.B).

„Poptávka po stavebních parcelách významně roste. Zrychlení jsme pocítili již ke konci loňského roku, kdy se nám během dvou týdnů před Vánoci podařilo prodat 14 pozemků. Ovšem následující měsíc byl v tomto ohledu ještě úspěšnější: v průběhu ledna získalo majitele dalších 28 pozemků. Prodeje ve zbývajícím období taktéž probíhaly v rychlém sledu, nicméně jejich tempo jsme již korigovali na základě pořadníku zájemců, kteří se nám přihlásili a které jsme postupně oslovovali s nabídkou nově uvolňovaných parcel do prodeje,“ komentuje Jiří Baloun, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Geosan Development, a dodává: „V rámci našeho území v Choťánkách do budoucna připravujeme ještě další pozemky k prodeji, nicméně jejich uvedení na trh je reálné až v časovém horizontu roku a půl, a to v závislosti na zisku potřebných povolení.“

Prodej celkem 108 parcel byl rozdělen do čtyř fází. V současnosti probíhá jejich zasíťování a výstavba komunikací. Následná realizace domů bude již plně v rukou nových vlastníků, kteří mohou v případě zájmu využít speciální nabídky rodinných domů od partnerských společností Geosan Development.

Pozemky leží přímo v obci Choťánky v těsné blízkosti lázeňského města Poděbrady, kde je k dispozici kompletní občanská vybavenost: široká nabídka supermarketů, obchodů a služeb včetně kulturních a sportovních zařízení je vzdálena jen několik minut jízdy, přičemž základní potřeby a zázemí jsou dostupné i v samotné obci. Krajina v přilehlém okolí nabízí nespočet příležitostí pro trávení volného času – od pěší turistiky přes jízdu na kole až po opalování na blízkém koupališti Jezero.

www.geosan-development.cz

www.pozemkyupodebrad.cz


Společnost Geosan Development působí na českém trhu rezidenčních nemovitostí více než 20 let. Od svého založení v roce 1998 již dokončila 21 novostaveb s celkem 2 300 byty. Mezi její aktuální projekty patří druhá fáze Rezidence Neklanka na rozhraní pražského Smíchova a Radlic a Rezidence Radimova Břevnov v exkluzivní lokalitě poblíž parku Kajetánka. V různých stupních přípravy má další projekty s cca 1 000 bytů v atraktivních lokalitách širšího centra Prahy. Vedle toho působí také v regionech: v Choťánkách u Poděbrad nabízí k prodeji stavební parcely. V říjnu 2018 navíc společnost rozšířila spektrum svého podnikání o kancelářské nemovitosti, když koupila administrativní komplex Nagano Park v Praze 3 s celkovou plochou 26 000 metrů čtverečních.