Mattoni 1873 začne plnit a distribuovat nápoje PepsiCo i v Rakousku

Od ledna 2022 se Mattoni 1873 stane výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů PepsiCo v Rakousku. Ve stejné roli skupina již několik let úspěšně působí v Česku, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku. Mattoni 1873 tak potvrzuje svou pozici největšího výrobce a distributora nealkoholických nápojů ve střední Evropě.

Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873, říká: „Dosavadní spolupráce mezi Mattoni 1873 a PepsiCo je dlouhodobě velmi úspěšná. Nápoje značek PepsiCo naše skupina vyrábí a distribuuje již ve čtyřech evropských zemích. Franšízu PepsiCo
v Rakousku vnímáme jako důležitý strategický krok, který dokazuje naši expertízu
v oblasti nápojů a čerpá z našich dlouholetých zkušeností na tomto trhu.“

Od roku 2017 je skupina Mattoni 1873 oficiálním výrobcem a distributorem nealko nápojů PepsiCo v Bulharsku, v roce 2018 získala licenci a podniky firmy PepsiCo v České republice, Slovensku a Maďarsku. Nyní Mattoni 1873 rozšiřuje své partnerství se společností PepsiCo a od 1. ledna 2022 se stane výhradním franšízantem PepsiCo také v Rakousku.  PepsiCo, druhá největší potravinářská společnost na světě, uplatní
i v Rakousku svou strategii soustřeďovat franšízové podnikání do větších celků. 

Středoevropská skupina Mattoni 1873 se sídlem v ČR působí v Rakousku prostřednictvím společnosti Waldquelle Kobersdorf, jejímž 100% majitelem se stala v roce 2008. Značka minerální vody Waldquelle vznikla už v roce 1830 a původně patřila známé šlechtické rodině Esterházyů. Nyní je společnost Waldquelle v Rakousku dvojkou v segmentu přírodních minerálních vod a na třetí příčce v ochucených vodách. Po rozšíření portfolia o nápoje značek PepsiCo v Rakousku vzroste dvouciferně její roční objem výroby.

Celá skupina Mattoni 1873 s 11 závody v 5 evropských zemích až dosud vyrobí ročně přes 1,6 miliardy lahví nealkoholických nápojů.

O Mattoni 1873

Mattoni 1873, skupina kolem mateřské společnosti Mattoni 1873 a. s. je největším distributorem nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Ambicí skupiny je přinášet díky skvělým značkám a úspěšné tradici lidem do života osvěžení, nyní i v budoucnu.

Kořeny skupiny sahají do roku 1873, ke karlovarskému rodákovi Heinrichu Mattonimu. Novodobé kapitoly se začaly psát v 90. letech díky výrazným investicím nových majitelů, italské rodiny Pasquale.

V ČR vyrábí skupina vedle tradiční minerální vody Mattoni také pramenitou vodu Aquila a minerální vody Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka; dále značky nealkoholických nápojů Pepsi, Mirinda, 7UP, Schweppes, Gatorade, Mountain Dew, a další. Distribuuje také snacky značky Lay’s.

Své produkty v současné době Mattoni 1873 vyváží do 19 zemí světa a jako mateřská společnost vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V Bulharsku, Slovensku a Maďarsku je Mattoni 1873 výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů značek firmy PepsiCo. Ve všech zemích, kde skupina operuje, zaměstnává na 3 200 zaměstnanců.

Mattoni 1873 se významně podílí na kulturním, sportovním a společenském životě. Podporuje také projekty spojené s ochranou přírody a otázkou ekologie. Mattoni 1873 je zakladatelem iniciativy Zálohujme.cz, která usiluje o dlouhodobou udržitelnost nápojového odvětví prostřednictvím lokální recyklace PET lahví a plechovek. Další zajímavé informace o společnosti naleznete na Twitteru @Mattoni1873, Facebooku @Mattoni1873 a LinkedIn.