Společnost Freedom Finance Europe obdržela od S&P úvěrový rating B pro stabilní ekonomický výhled

Praha, 5. srpna 2021 – Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings (S&P) přidělila společnosti Freedom Finance Europe Ltd dlouhodobý úvěrový rating „B“ se stabilním výhledem. Důvodem byla role společnosti Freedom Finance Europe coby strategického a předního ziskového centra společnosti Freedom Holding Corp ve fiskálním roce 2021, končícím 31. března 2021.

Stabilní výhled odráží naše očekávání, že skupina bude v následujících 12 až 18 měsících i nadále schopná generovat zisk při zachování alespoň mírné kapitalizace,“ uvedla agentura ve své zprávě.

V současné době je kapitalizace holdingu 3,7 miliardy dolarů, tedy 3,5krát vyšší než před rokem. Zájem o akcie FRHC ze strany největších institucionálních investorů pak stále roste. Získání dlouhodobého úvěrového ratingu „B“ od jedné z předních světových ratingových agentur si ceníme jako dalšího potvrzení naší spolehlivosti a transparentnosti,“ uvedl Timur Turlov, ředitel společnosti Freedom Holding Corp.

V uplynulém roce evropská dceřiná společnost Freedom Holding Corp – Freedom Finance Europe Ltd – pokračovala v posilování a rozšiřování svých pozic v Evropě. V současné době společnost poskytuje služby 70 000 klientů, z nichž 47 000 pochází ze zemí EU. Všechny služby a platformy společnosti byly pro větší uživatelskou přívětivost lokalizovány do 25 evropských jazyků včetně češtiny. Kromě kanceláře v Německu, která byla otevřena v roce 2019, bylo nedávno otevřeno také zastoupení v Řecku. Společnost chystá fyzické zastoupení i v dalších zemích EU.

V uplynulém roce jsme vyzkoušeli mnoho přístupů, jak přilákat zákazníky, což vedlo k výraznému růstu společnosti. Po získání dlouhodobého úvěrového ratingu očekáváme ještě větší růst ze strany retailových i institucionálních zákazníků. Nyní máme možnost přímého přístupu k mezinárodním finančním institucím a bankám a další finanční instituce u nás mohou držet své prostředky. Hodláme pokračovat ve zlepšování našich obchodních procesů, abychom byli spolehlivým partnerem a mohli svým klientům nadále poskytovat služby na té nejvyšší úrovni,“ ujistil Evgenii Tiapkin, výkonný ředitel společnosti Freedom Finance Europe Ltd.

Standard & Poor’s (S&P) je jedna z nejstarších ratingových agentur, která vydává rating úvěrů veřejných a soukromých společností. Společnost je ve Spojených státech jednou ze státně uznaných statistických ratingových organizací, který určuje Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států. Vydává krátkodobé i dlouhodobé ratingy. Úvěrový rating se využívá pro vyjádření důvěryhodnosti dlužníka (emitenta) nebo cenného papíru. Čím vyšší rating je, tím vyšší je pravděpodobnost, že instituce či společnost bude schopna dostát svým finančním závazkům. 

O společnosti Freedom Finance

Freedom Finance Europe Ltd, aktivní člen Asociace finančních trhů v Evropě (AFME), je evropskou dceřinou společností Freedom Holding Corp. Prostřednictvím obchodní platformy Freedom24.com nabízí Freedom Finance přímý přístup k transakcím největších burz cenných papírů na americkém, evropském, ruském a asijském trhu. Kromě investic do akcií nabízí Freedom24 také přístup k IPO s vysokým růstovým potenciálem a úspěšně slouží investorům v 35 zemích.Více informací najdete na: https://cs.freedom24.com/