Laserové projektory a speciální projekční plátno od BenQ získaly ocenění EISA

Modely projektorů BenQ V7000i a V7050i a speciální projekční plátno ALRS01 získaly prestižní ocenění EISA Best Product 2021-2022 v kategorii Home Theatre Display & Video

Praha, 16. 8. 2021 – Společnost BenQ, přední světový dodavatel technologií a řešení pro zobrazování obsahu, upozorňuje na zisk prestižního ocenění EISA Best Product 2021-2022 v kategorii Home Theatre Display & Video.

Prestižní ocenění EISA získaly nové laserové projektory BenQ V7000i a BenQ V7050i spolu se speciálním projekčním plátnem ALRS01, a byly označeny jako „Nejlepší laserový projekční systém pro roky 2021-2022.“

Hodnoticí komise EISA k ocenění uvádí:

„Projektory BenQ V7000i (bílé provedení) a BenQ V7050i (černé provedení) kombinují extra velký obraz tradičních projektorů s uživatelsky přívětivou instalací a ovládáním televize a vytváří vysoce kvalitní domácí kino. Instalace a nastavení projektorů jsou snadné, a to zejména díky integrovanému zaostřovacímu systému, prostředku pro měření projekční vzdálenosti a korekci lichoběžníkového zkreslení, zatímco adaptér s operačním systémem Android TV umožňuje spouštět VOD aplikace, hlasové ovládání a mnoho dalšího. Kvalita zpracování a celkový vzhled jsou luxusní, zvukový výkon prezentovaný předními stereo reproduktory je čistý a robustní. Přehrávání 4K HDR obsahu využívá přirozených barev, ostrého obrazu a výrazného kontrastu, a to zejména při použití v kombinaci se 100palcovým projekčním plátnem ALR (Ambient Light Rejection). Jedná se o vynikající řešení vše v jednom.“

EISA (Expert Imaging and Sound Association) je společenstvím 60 technologických časopisů, webových stránek a profesionálů z 29 zemí světa, specializovaných na hi-fi, domácí kino, foto a video, a automobilovou a mobilní elektroniku. Odborná porota každoročně uděluje prestižní ocenění EISA nejlepším produktům v různých kategoriích.

BenQ V7000i a BenQ V7050i jsou projektory se 4K rozlišením 3840 x 2160 pixelů a operačním systémem Android TV. O vizuální kvalitu promítaného obrazu se starají exkluzivní technologie BenQ CinematicColor přinášející 98% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a technologie HDR-PRO zajišťující podporu HDR10 a HLG. V případě zvukového zážitku je možné se plně spolehnout na stereo systém treVolo se dvěma 5W reproduktory s výškovým a basovým reproduktorem v levé, resp. pravé části projektorů. 

Projekční plátno ALRS01 (Ambient Light Reflection) je volitelným příslušenstvím k projektorům, využívajícím speciální zakřivené struktury absorbující 93 % okolního osvětlení. Tato vlastnost podporuje projekci při standardním nezatemněném osvětlení obývacího pokoje.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.