Společnost Mars Central Europe urazila trasu z Prahy do Bukurešti na podporu SOS dětských vesniček

Praha, 18. srpna 2021 – Ve společnosti Mars se staráme o své okolí a zároveň vytváříme svět, v jakém chceme v budoucnu žít. Spolupracovníci společnosti Mars CE spojili své síly, aby společnou akcí pomohli dlouhodobému charitativnímu partnerovi společnosti – SOS dětským vesničkám – protože záleží na každém kroku. Cílem této výzvy bylo „dojít“ z Prahy do Bukurešti sečtením celkového počtu kroků všech účastníků. Téměř 300 spolupracovníků udělalo dohromady více než 144 000 000 kroků – což představuje vzdálenost 104 000 km – na podporu lidí v nouzi. Díky dosažení cíle věnuje společnost Mars Central Europe 5 000 eur SOS dětským vesničkám, které si je rozdělí na každém ze 4 trhů: v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

Společnost podniká zásadní kroky k vytváření planety, kde se všem lidem daří a kde mohou dělat něco dobrého nejen pro planetu, ale také pro sebe a své obce a města. Mezi tyto akce patří i interní výzva společnosti, během níž se spolupracovníci pohybovali a pomáhali tak dobrému skutku.

„Uplynulý rok byl pro všechny náročný. Kvůli omezením a práci z domova přestalo mnoho lidí sportovat a tak o sebe zapomínalo pečovat. Jakmile se život začal pomalu vracet do normálních kolejí, chtěli jsme naše spolupracovníky inspirovat k větší aktivitě a k tomu, aby udělali něco dobrého pro sebe i pro ty, kteří mají menší štěstí. Bylo úžasné vidět tak silnou účast a silného týmového ducha,“ komentuje Zuzana Lošáková, ředitelka pro korporátní záležitosti pro střední Evropu.

Ambicí výzvy „Chodíme a darujeme“ bylo projít střední Evropu, sečíst celkové kroky všech účastníků a cestou se dozvědět zajímavosti o tomto regionu. Cílem bylo dosáhnout celkem 1 363 km, tedy vzdálenosti, která od sebe dělí Prahu a Bukurešť. Spolupracovníci společnosti Mars CE nakonec udělali více než 144 000 000 kroků a urazili dohromady 104 000 km. Původní cíl výzvy tak výrazně překročili. Společnost Mars dosáhla svého cíle a věnuje 5 000 eur svému dlouhodobému charitativnímu partnerovi – SOS dětským vesničkám. Částka bude rozdělena rovným dílem mezi organizace na každém ze čtyř trhů.

„Výzva změnila můj denní režim, protože místo vysedávání nad notebookem jsem dělal něco pro své zdraví. Ze začátku to bylo těžké, ale po několika dnech jsem začal být nervózní, když mi počítadlo kroků ukazovalo méně než 10 000 kroků. Největší radost jsem měl z toho, že ve spojení s charitativní pomocí děláme něco i pro své zdraví. Navíc jsme si v týmu užili spoustu zábavy, inspirace, provokací a povzbuzování při každodenním sledování našich výkonů,“ prozradil Josef Bauer, člen vítězného týmu z České republiky.

Jindra Šalátová, výkonná ředitelka české kanceláře SOS dětských vesniček, dodala: „Velmi si vážíme dlouhodobého partnerství se společností Mars. O to cennější je pro nás skutečnost, že i v těchto těžkých časech můžeme bez přerušení pokračovat v naší práci. Jen díky dlouhodobé podpoře našich věrných dárců můžeme pomáhat více než tisícovce ohrožených dětí v nouzi a dát jim šanci vyrůstat v rodinách.“

Společnost Mars v České republice a střední Evropě

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 zaměstnanci (zvanými spolupracovníci) dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy.

 O společnosti Mars,Incorporated  

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda – inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery. Každým svým počinem tak Mars posouvá svět k lepšímu.  
Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube. 

Označeno tagem