Model realme GT Master Edition získal cenu iF Design Award, navrhl ho Naoto Fukasawa

23. srpna 2021 – Praha, Česká repubilka – Nejrychleji rostoucí značka mobilních telefonů realme oznámila, že její nejnovější vlajkový model realme GT Master Edition získal prestižní ocenění iF Design Award. Telefon, jehož záda připomínají kufr, navrhl známý japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa.

_IF 2400X2400 全球版 ver2_

„Chtěl jsem navrhnout telefon pro všechny lidi. A zejména ty, kteří jsou pozitivní, aktivní a plní života,“ říká Naoto Fukasawa.

Fukasawa se inspiroval důležitostí, kterou cestování pro mladé lidi má, a design modelu tak ovlivnil jedinečný produkt – kufr. Kromě výjimečného zpracování zadní části tak, aby co nejvíce připomínala zvlněnou strukturu kufru, je ojedinělý i materiál. Jde o první použití konkávní veganské kůže u chytrého telefonu.

Tým inženýrů realme využívá při výrobě počítačem ovládaný stroj k měření a skládání prefabrikovaných polykarbonátových plátů na přesnou tloušťku 0,3 milimetru s 18,8milimetrovou mezerou mezi jednotlivýmy vlysy, čímž vytváří diagonální čáry, díky kterým se realme GT Master Edition příjemně drží v ruce. Konečný proces zahrnuje také přitlačení horké veganské kůže na záda telefonu. Ta dodává modelu elegantní vzhled a zároveň je měkká na dotek.

828 global keynote 0728.001

Kůže použitá při výrobě realme GT Master Edition je stoprocentně veganská, pochází z etických zdrojů a je šetrná k životnímu prostředí. Telefonu dodává prémiový vzhled a dobře se díky ní drží v ruce. Model je možné pořídit i v dalších třech barvách – Luna White, Cosmos Black a Daybreak Blue.

828 global keynote 0728.067

realme GT Master Edition je třetím výsledkem spolupráce Naota Fukasawy se společností. V minulosti se podílel na realme X Master Edition Onion and Garlic a realme X2 Pro Master Edition Red Brick and Concrete.

realme X2 Pro Master Edition Concrete and Red Brick

O značce realme

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.

Podle studie Counterpoint je realme nejrychleji rostoucí značkou smartphonů na světě. Důvodem je objem 42 milionů zásilek v roce 2020 a meziroční růst o 65 %. Žádná jiná značka v předchozích dvou letech o více než 50 % nevyrostla. Globálně tak realme zaujalo sedmé místo a dál pokračuje v pronásledování zavedených výrobců chytrých telefonů. realme působí již na 61 trzích po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.