Rubikon PR komunikuje za nástroj pro dynamickou cenotvorbu Disivo

Český technologický startup Disivo zaměřující se na optimalizaci a automatizaci cenotvorby pro e-shopy, si pro komunikaci s médii vybral agenturu Rubikon PR. Ta od srpna pro klienta zajišťuje nejen služby korporátní komunikace, ale věnuje se také profilaci firemních expertů v klíčových médiích a vedení společnosti poskytuje strategické mediální poradenství. 

“Zdálo by se, že e-commerce je implicitně moderní obor. Disivo ukazuje, že i e-shopy mohou výrazně inovovat. Dynamická cenotvorba je dosud málo využívaný nástroj, který může výrazně nejen zlepšit ekonomické parametry e-shopů, ale pozitivně působit i jako marketingový nástroj. Disivo má za sebou hvězdné investory a sleduje zajímavá data, věříme, že spolu vymyslíme atraktivní témata,” popisuje Šimon Rákosník, Managing Partner v Rubikon PR. 

O Disivo 

Disivo je český technologický startup, který se zaměřuje na dynamickou cenotvorbu pro e-shopy. Zohledňuje prodejnost jednotlivých produktů, jejich skladové zásoby, strategie produktové cenotvorby a data získaná od konkurence. Tím dokáže firmám díky optimalizaci zvýšit zisky v průměru o 8 % a ušetřit produktovým manažerům až dva dny práce týdně. Projekt vznikl v roce 2018 a vedle tuzemského trhu působí také na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Disivo využívá například online lékárna Pilulka.cz. Do rozvoje produktu a zahraniční expanze Disiva v roce 2020 investovali 400 000 eur český kapitálový fond Nation 1 spolu s tuzemskými investory Martinem Rozhoněm a Kamilem Levinským.

O agentuře Rubikon PR

Rubikon PR je česká komunikační agentura specializující se na firmy z oborů e-commerce, technologií, startupů, financí a trhu nemovitostí. Pro své klienty zajišťuje klasickou mediální komunikaci, správu sociálních sítí i další služby. Od roku 2019 je 100% vlastníkem firmy její spoluzakladatel Šimon Rákosník. Mezi klienty Rubikonu patří společnosti jako DPD, Zalando, Cleverlance, Mutumutu, Upvest, Xmarton, 3Dwiser, Retino, Thein Consulting, DLA Piper, Ideasense, Adform, Scott.Weber Workspace a další.