Televizory TCL QLED pro evropský trh řady C72+ a Mini LED C82 nyní s kalibračním softwarem Calman

[Praha, 24. 8. 2021]: TCL Electronics (1070.HK), jeden z hlavních hráčů na globálním poli odvětví výroby televizorů a vedoucí společnost pro spotřební elektroniku, oznámila partnerství se společností Portrait Displays® a zpřístupnila možnosti automatické kalibrace u televizorů TCL QLED řady C72+ a Mini LED C82. Obě řady byly uvedeny na evropský trh v dubnu 2021.

„Společnost Portrait Displays je ráda, že je nyní software Calman přístupný na televizorech v obývacích pokojích a filmových studiích po celém světě společně se značkou TCL,” komentuje Eric Brumm, prezident a CEO společnosti Portrait Displays, a dodává: „Díky integraci technologie Calman Ready do nových televizorů TCL QLED řady C72+ a Mini LED C82 je kalibrace jednodušší, konzistentní a automatizovaná.“ 

„Díky světovému software pro automatickou kalibraci od společnosti Portrait Displays mohou naše prémiové modely LCD televizorů roku 2021 plně využívat kalibrační možnosti formátů Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG, SDR při využití technologie 3D LUT 17x17x17. To znamená, že je možné využít až 4 934 kalibračních bodů pro profesionální kalibraci obrazu. Uživatelé tak mohou získat obraz s extrémně nízkými barevnými chybami, a to plně automaticky a rychle,” uvedl Marek Maciejewski, ředitel vývoje produktů TCL pro Evropu.

U televizorů řady TCL C72+ a C82, které jsou “Calman Ready” mohou uživatelé plně využít výhod softwaru Aurora Color Engine, který je v rámci softwaru Calman. Software byl od základů vytvořen pro potřeby kalibrace a implementuje nejnovější vědecké poznatky ze světa barev a barevného podání. Aurora Color Engine využívá novou generaci technologií pro kalibraci Unity Grayscale a 1D LUT a 3D LUT. Technologie 3D LUT použitá u Aurora Color Engine eliminuje posterizaci obrazu a pásování barev, vylepšuje vzorec MatrixLUT pro kalibraci a přidává možnosti 13bodového fixed gridu pro softwarové vylepšení a další podporu.

Co znamená “Calman Ready”?

Calman je nejvíce využívaný software pro kalibraci barev vyvinutý společností Portrait Displays. Software se využívá v hollywoodských filmových studiích i jinde po celém světě. Software splňuje přísné požadavky prostředí, které je náročné na přesné podání barev, kde kalibrace, reportovaní, verifikace a ověření jsou klíčovými prvky.

Calman software je synonymem pro kvalitu barev, který garantuje, že uživatel má zobrazovací zařízení přinášející pohlcující zážitek v obývacím pokoji při sledování filmů, televizních pořadů nebo při streamování multimediálního obsahu.

“Calman Ready” je označení monitorů a zařízení, které bezproblémově komunikují se softwarem Calman. Kompatibilní monitory a zařízení pak mohou být kalibrovány softwarem Calman pro vylepšení kvality zobrazovaných barev a jejich přesnost.

Najdete nás na sítích: Facebook – @TCLczech

O společnosti TCL Electronics

Společnost TCL Electronics (1070.HK) je rychle rostoucí společností v oblasti spotřební elektroniky a předním hráčem v celosvětovém televizním průmyslu. Společnost byla založena v roce 1981 a nyní působí na více než 160 trzích po celém světě. Podle společnosti OMDIA se TCL v roce 2020 zařadila na celosvětové 2. místo v podílu značky TCL na trhu LCD televizorů. Společnost TCL se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu produktů spotřební elektroniky, od televizorů přes audio zařízení až po chytré domácí spotřebiče.

Značka televizorů TCL je od roku 2020 Premium partnerem české fotbalové reprezentace.

O společnosti Portrait Displays

Společnost Portrait Displays poskytuje řešení pro barevné obrazovky, která kombinují nejnovější vědecké poznatky ze světa barev s pokročilým ovládáním obrazovek. Portrait Displays zajistí, že podání a zobrazení barev bude na všech displejích různých rozměrů vždy pěkné, což ocení výrobci zařízení, tvůrci digitálního obsahu a distributoři digitálního obsahu. Pouze Portrait Displays drží kvalitu barev v každém kroku od pořízení prvního obrazu až po jeho zobrazení na obrazovce jakéhokoli zařízení. 

Software Calman od Portrait Displays pro barevnou kalibraci je nejoblíbenější řešení pro kalibraci u nejrespektovanějších hollywoodských profesionálů. Řešení pro kalibraci barev Calman splňuje všechny požadavky a poskytuje jedinečný obrazový zážitek, který je prostě přesný.

Portrait Displays má ústředí v kalifornském městě Pleasanton, s kanceláří v Edmonds, ve státě Washington. Je zastoupena v Evropě, na Taiwanu, v Číně, Japonsku a Koreji. Má desítky let trvající zkušenosti z oblasti vědeckých poznatků ze světa barev a zobrazovacích technologií. Portrait Displays je na čele v objevování barevnější digitální budoucnosti.