Novým provozním ředitelem BDO v Česku se stal František Hrnčíř

Praha, 25. srpna 2021 – Poradenská společnost BDO má v Česku nového provozního ředitele (COO) Františka Hrnčíře (52). Do BDO přichází s cílem vytvořit provozní prostředí špičkové úrovně, které poskytne společnosti ty nejlepší podmínky pro realizaci projektů a rozvoj byznysu. František Hrnčíř navazuje na nedávný nástup Jiřího Kubašty (CIO) a jejich společným cílem je rozvoj digitalizace firemních procesů.

Špičkový provoz firmy a digitální transformace pro zvýšení efektivity 

Do profesního života Františka Hrnčíře patří provozní řízení firem, vedení transformačních projektů v oblasti digitalizace firemních procesů, rozvoj distribuční sítě nebo správa nemovitostí a středisek sdílených služeb. V BDO zúročí více než 20 let zkušeností s řízením financí a operativy společností či kontrolou interních procesů. Dlouholetou praxi vedení provozu ve velkých i mezinárodních společnostech doplňuje zkušenostmi z oblasti controllingu, reportingu či implementace nových systémů. Jeho prvotním úkolem bude pokračovat v automatizaci firemních procesů BDO, které pomůže ke zkvalitnění služeb pro klienty. 

„Mou prioritou na postu provozního ředitele (COO) je vytvořit stabilní a plně digitalizované prostředí, které poskytne BDO možnost rozvíjet se rychleji a současně klientům poskytovat vysoce kvalitní a bezpečná řešení. Cílem je efektivní využití zdrojů, díky čemu se nám podaří podporovat rozvoj byznysu“ komentuje František Hrnčíř.

Vzdělání a pracovní zkušenosti

František Hrnčíř vystudoval Jadernou a fyzikálně inženýrskou fakultu Českého vysokého učení technického v Praze. Zkušenosti získal v auditu jak v České republice, tak v USA, vedením týmu interního auditu nadnárodních společností a zejména v Komerční bance, kde nejprve zastával funkce manažera centra sdílených služeb a manažera interního auditu, posléze pak pozici výkonného ředitele. František je držitelem certifikací ACCA, CIA a Lean Six Sigma Green Belt. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase se věnuje své rodině a sportu.

Poznámka pro editoryPoskytování služeb v rámci mezinárodní sítě nezávislých členských firem BDO („síť BDO“) je koordinováno Brussels Worldwide Services BVBA, společností s ručením omezeným zapsanou v Belgii.
Každá z BDO International Limited (řídící subjekt sítě BDO), Brussels Worldwide Services BVBA a jednotlivých členských firem jsou samostatnými právnickými osobami a nenesou žádnou odpovědnost za jiné takové právnické osoby a jejich činy nebo opomenutí. Nic v úpravách nebo pravidlech sítě BDO nepředstavuje nebo nenaznačuje vztah s agenturou nebo partnerství mezi společnostmi BDO International Limited, Brussels Worldwide Services BVBA a/nebo jednotlivými členskými firmami sítě BDO.
BDO je obchodní název pro síť BDO a pro každou z členských firem BDO.
Příjmy z poplatků členských firem v síti BDO, včetně členů jejich exkluzivních aliancí, činily v roce 2020 celkem 10,3 miliard USD. Tyto účetní, daňové a poradenské firmy poskytují odborné služby prostřednictvím 91 000 odborníků z 1658 kanceláří ve 167 zemích.
BDO v České republiceBDO se zaměřuje na poskytování služeb veřejným i soukromým organizacím a osobám, jež za nimi stojí, a nabízí širokou škálu auditorských, účetních, daňových a poradenských služeb. Na českém trhu BDO působí od roku 1991.Se svými téměř 500 zaměstnanci a dlouholetou praxí se řadí k předním společnostem s tímto zaměřením u nás. Jedinečnost BDO spočívá v kombinaci silného zázemí mezinárodní sítě a individuálního přístupu ke klientům z několika kanceláří napříč Českou republikou.