Vodafone MČR v počítačových hrách přidává tituly PUBG a Hearthstone

Skvělá zpráva pro fanoušky esportu! Nejprestižnější český turnaj Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách se rozšiřuje. Kromě dvou již potvrzených her Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends pozná své šampiony také PUBG a Hearthstone. Ty patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější tituly turnaje. 

Společnost Vodafone spolupracuje s agenturou PLAYzone při pořádání českých esportových šampionátů už od roku 2016 a své aktivity neustále rozšiřuje. S novým ročníkem Vodafone MČR v počítačových hrách navíc přichází i s novou grafickou podobou pro oblast esportu. 

„Jsme rádi, že společně můžeme oznámit rozšíření Vodafone MČR v počítačových hrách o další 2 tituly. PUBG i Hearthstone u nás mají tradici a na současné esportové scéně jsou velmi populární. Diváci se tak mají na co těšit. I letos se určitě dočkáme zajímavých příběhů, překvapivých výsledků a radostí z výhry,“ říká Radek Hanzlík, který se ve Vodafonu oblasti esportu věnuje.

Obhájí Entropiq double?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, zkráceně PUBG, patří mezi světově nejoblíbenější hry ze žánru battle royale a na Vodafone MČR v počítačových hrách se pravidelně objevuje od roku 2018. Úkolem je přežít jako poslední na neustále se zmenšující mapě a body získává tým i za eliminaci soupeře. V loňském ročníku si s tímto úkolem nejlépe poradil tým Entropiq. První kvalifikace začínají 23. září a velké finále se odehraje 12. prosince. 

Karetní titul Hearthstone se přesouvá z programu Samsung MČR v mobilních hrách do Vodafone MČR v počítačových hrách. Českého šampiona poznají fanoušci již poosmé a předešlé ročníky vždy ukázaly, že svým místem v závěrečné fázi turnaje si nemohou být jistí ani elitní světoví hráči. Letošní MČR bude, stejně jako ta minulá, určeno pro 16 nejlepších hráčů. Přímou pozvánku dostali hráči Petr „En1gma“ Balcar (obhájce titulu z týmu Entropiq), Oldřich „Faeli“ Mahdal (Entropiq), Jaromír „Jarla“ Vyskočil (Nordavind) a Matyáš „Matty“ Kalužný (Dynamo Eclot). Zbylých 12 místenek obsadí nejúspěšnější účastníci kvalifikací. Ty začínají 6. září a bližší info naleznou zájemci na stránkách playzone.cz. Finále se odehraje 7. listopadu.

„Vždy to byly silné komunity, které poháněly naši agenturu i český šampionát kupředu. Dlouho jsme proto hledali vhodné řešení, jak zahrnout i tituly Hearthstone a PUBG. Fanoušci daných her patří mezi opravdové srdcaře a jsem velmi rád, že se nám nakonec podařilo vymyslet řešení, jak uspořádat turnaje v rámci Vodafone MČR v počítačových hrách i v těchto titulech. Na všechny zápasy se moc těším a jsem velmi zvědavý, zda Entropiq potvrdí svoji roli favorita i letos,“ vysvětluje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách bude vysíláno nejenom na Twitch kanále PLAYzone, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí nabídne také HbbTV televizních stanic Prima. Přímé přenosy si tak budou moci fanoušci vychutnat i u svého televizoru. 

Strategickým partnerem se pro tento rok opět stal operátor Vodafone, titulárním partnerem turnaje v League of Legends pak Dr. Oetker. Generálními partnery jsou sázková kancelář Tipsport a výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardwaru AORUS a výrobce monitorů AOC. Hlavními partnery soutěže jsou výrobci herního příslušenství HyperX, Predator a DEV1S.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách 

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholná akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/.