Skupina Pale Fire Capital posiluje, komunikaci povede Patricie Šedivá

Praha, 1. září 2021 – K týmu investiční skupiny PFC se nově připojí Patricie Šedivá na pozici ředitelky komunikace skupiny. Bohatými profesními zkušenostmi přispěje k rozvoji vztahů s médii, podpoří komunikaci firem v portfoliu PFC, zaměří se i na CSR aktivity.

V portfoliu Pale Fire Capital je nyní více než 20 úspěšných firem, proto skupina posiluje svou strukturu a komunikaci, aby mohla dále růst dle svých plánů. Přijetím profesionála pro tuto oblast chce připravit komunikační strategie zejména pro firmy ve svém portfoliu, které mají české kořeny, avšak globální ambice. V rámci jejich podpory plánuje dlouhodobě a konzistentně medializovat zajímavá a aktuální témata související s excelentním výkonem českých start-upů, které jsou mnohdy známější a úspěšnější v zahraničí než v domácím prostředí. 

Patricie Šedivá působí v oblasti Public Relations více než 20 let. S komunikací v celé její šíři pomáhala u operátora T-Mobile, internetovém obchodě Alza nebo u výrobce nápojů Coca-Cola HBC, kde se poslední rok věnovala i oblasti Public Affairs. Dvakrát se umístila v soutěži Mluvčí roku, aktivně se věnuje rozvoji oboru public relations v profesním sdružení PR klub, přednášela na vysokých školách. Podílela se na řadě neziskových projektů.

„Chceme českým firmám pomáhat v růstu a dalším rozvoji, komunikace je toho nedílnou součástí. Věříme, že nám Patricie pomůže optimalizovat komunikační nástroje tak, abychom se posunuli v povědomí o našem působení i portfoliu blíže k širší veřejnosti,“ uvedl David Holý, partner v Pale Fire Capital, a doplnil: „Zpracovat komunikační strategii v celé její šíři pro jednu úspěšnou firmu je skutečně náročné, mít jich ale v portfoliu přes dvacet a každou s jiným zaměřením – to je komunikačně výzva.“

„Mám radost, že mohu navázat na bohaté zkušenosti a věřím, že společnými silami nalezneme zajímavým tématům postupně cestu nejen do médií a k zákazníkům či uživatelům, ale že přes atraktivní obsah a zajímavé aktivity oslovíme i potenciální kandidáty, kteří doplní rostoucí týmy všech firem v našem portfoliu,“ uvedla Patricie Šedivá, ředitelka komunikace skupiny PFC.

Do portfolia investiční skupiny Pale Fire Capital, kterou založili Dušan Šenkypl, David Holý, Jan Barta, a Petr Krajíček patří například aukční portál Aukro.cz, internetový vyhledávač pro nábytek a home decor Favi.cz, Virtual Training, která stojí za aplikací pro indoor trénování jízdy na kole a běhání Rouvy, komunitní farmářské tržiště SCUK.cz, nejrozšířenější české řešení pro komunikací obcí s občany Mobilní rozhlas Munipolis, platforma pro turisty DayTrip působící v 60 zemích na 6 kontinentech vč. USA, digitalizace českého zemědělství AG Data, agilní outsourcování ICT specialistů TeamIT a mnozí další. Více zde: https://palefirecapital.com/portfolio/.