Jáchym Galáš vybojoval pro Janík Motorsport vítězství v Rookie kategorii na Nürburgringu

Tým Janík Motorsport absolvoval pátý závodní víkend v rámci okruhové série cestovních vozů TCR Europe na legendárním německém okruhu Nürburgringu. Tým si připsal další cenné body do hodnocení prestižní evropské série, kdy se o největší přínos postaral juniorský jezdec Jáchym Galáš, který si v druhém závodu dojel pro skvělé páté místo a zároveň zvítězil v rámci Rookie kategorie.

Sobotní kvalifikace dopadla lépe pro českého jezdce Jáchyma Galáše, kterému se podařilo probojovat do první desítky a zajistil si tak start z osmé pozice v prvním závodu. O něco méně se dařilo slovenskému jezdci Maťovi Homolovi, který si svým výkonem vybojoval čtrnácté místo na startovním roštu. 

Skvělý start do prvního závodu se vydařil zkušenému jezdci Homolovi, kterému se podařilo si polepšit hned o několik příček a díky svému rychlému závodnímu tempu to znamenalo, že závod dokončil na desáté příčce. Tato pozice v TOP10 přinesla týmu zisk cenných jedenácti bodu do hodnocení série. Svou výbornou startovní pozici nedokázal udržet Galáš, který absolvoval několik ostrých soubojů, což zavinilo poškození jednoho z kol závodního speciálu Hyundai i30 N TCR. Díky své bojovnosti se mu podařilo závod dokončit na dvanáctém místě a týmu zajistil zisk sedmi bodů.

Do druhého závodu startoval Jáchym Galáš z druhé řady a v průběhu závodu dokonce bojoval a konečnou třetí příčku, ale v silné jezdecké konkurenci nakonec vybojoval skvělé páté místo a vítězství v kategorii Rookie. Celkově si tak připsal dvacet čtyři bodů. Jeho týmové kolega Maťo Homola bohužel z důvodu poškození poloosy závod nedokončil.

Majitel týmu Janík Motorsport, Václav Janík uvedl: „Těší mě, že jsme v prvním závodu předvedli umístění v první desítce a oba naši jezdci ukázali velmi vyrovnaný výkon. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Jáchyma, který zajel svůj nejlepší závod této sezóny. Děkuji celému týmu za výbornou reprezentaci na Nürburgringu.“

Jezdec, Maťo Homola uvedl: „Velmi náročný závodní víkend se spoustou kontaktů s ostatními závodními vozy. Po vydařeném první závodu se mi toto nepodařilo zopakovat ve druhé závodu, kdy kvůli poškození poloosy nebylo možné závod dokončit. Děkuji celému týmu za odvedenou práci a partnerům, fanouškům za podporu.“Jezdec, Jáchym Galáš uvedl: „Díky úspěšné kvalifikaci jsem měl výhodnou startovací pozici, kterou jsem dokázal zužitkovat především ve druhém závodu a dokončit závod v TOP5. Velmi si vážím tohoto celkového výsledku a zároveň vítězství v rámci kategorie Rookie, kdy jsem se znovu mohl objevit na pódiu. Věřím, že se mi podobný výsledek podaří zopakovat v italské Monze. Děkuji mému týmu a partnerům za podporu.“